Niepewny kurs franka szwajcarskiego – konsekwencje dla banków i kredytobiorców.

Ostatnie zawirowania na rynku walutowym związane z wahaniem kursu franka szwajcarskiego (wykres) wywołały niepewność na rynku kredytów i poważne obawy u kredytobiorców o zaciągnięte zadłużenie. Banki stały się bardziej ostrożne, wręcz przezorne w udzielaniu kredytów walutowych. W zeszłym miesiącu kredyt mieszkaniowy we franku można było wziąć w takich placówkach jak: Bank BPH, MultiBank, Deutsche Bank, Alior Bank, mBank, PKO BP i Bank Nordea. Dziś taką opcję w ofercie ma tylko Nordea oraz PKO BP. Kredyt we franku nie jest tani a jego otrzymanie wymaga spełnienia określonych warunków takich jak określone zarobki. Kredyt walutowy ciągle można zaciągnąć w euro, choć jego kurs ostatnio również cechuje niestałość (wykres). Więcej w artykule Hanny Hylińskiej na stronie www.bankier.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »