Najdroższy dom w Stanach – jego cena spadła o 62 miliony dolarów, a i tak nikt nie chce go kupić

Budynek został oddany do użytku pod koniec 2016 roku i już w styczniu następnego kwartału trafił do sprzedaży za 250 milionów dolarów. Ogromna rezydencja położona w Bel Air ponownie trafiła na rynek.

O tym niezwykłym budynku, pisaliśmy już w styczniu zeszłego roku – Najdroższy dom USA wystawiony na sprzedaż.

Bruce Makowsky
W 2017 roku oferta sprzedaży domu była najwyższą kwotą ofertową podaną na rynku. 250 milionów dolarów to mocno ponad miliard złotych! Niezwykła posiadłość znajduje się w dzielnicy Los Angeles – Bel Air.

Budynek oferował Bruce Makowsky, zwany również jako “spec king”. Na swój przydomek zapracował dostarczając najdroższe domy w Beverly Hills. Jedną z jego realizacji był budynek nabyty przez twórcę gry Minecraft – Markusa Perssona – kupiony za kwotę 70 milionów dolarów.

Najdroższy dom w Stanach
Dom ma łącznie 12 sypialni typu master (pokoje bogato wyposażone wraz z łazienkami i garderobą), 21 łazienek oraz całe mnóstwo udogodnień. W tym kino urządzone w klimacie filmów o Jamesie Bondzie (koszt wyposażenia – 2 miliony dolarów), ścianę pełną cukierków, za pomocą której możemy tworzyć dowolne kombinacje deserów (koszt 200 tysięcy dolarów).

W posiadłości znajduje się również lądowisko dla helikoptera wraz ze śmigłowcem. Garaż to praktycznie temat na osobny akapit. Znajdują się w nim ekskluzywne samochody, niektóre można zdobyć jedynie dzięki transakcji kupna domu.

Wśród modeli można znaleźć takie cuda jak: Pagani Huayra, Mercedesa “Von Krieger” z 1936 roku, Ferrari 488 czy Rolls Royce’a Dawn. Kupując ten dom, nie tylko otrzymamy auta, helikopter i minikręgielnie. W cenie jest również siódemka pracowników opłaconych już z góry na dwa lata (w tym szef kuchni i masażysta).

Luksus przez duże L
Posiadłość posiada 3,5 tysiąca metrów powierzchni oraz 1500 metrów kwadratowych samych tarasów, ponadto budynek jest pełen dzieł sztuki. Sama kolekcja samochodów jest szacowana na 30 milionów dolarów.

Z rezydencji rozpościera się wspaniały widok na Los Angeles. Cena za rezydencję w Bel Air wynosi obecnie 188 milionów dolarów, czyli około 672 milionów złotych. Za pośrednictwo odpowiada agencja Hilton & Hyland.

Kupiec powinien się znaleźć całkiem szybko, lecz to czy ktoś zamieszka w rezydencji na stałe nie jest takie oczywiste. Posiadłość może skończyć identycznie jak apartamenty w najwyższym budynku świata – Burdż Chalifa, czyli będzie stała pusta przez większość czasu.

Na rynku międzynarodowych nieruchomości istnieje segment klientów ultra-bogatych. Dla nich posiadanie nieruchomości jest związane z prestiżem. Nabywając odpowiednie nieruchomości budują swój wizerunek.
– dodaje Bartłomiej Baranowski, analityk rynku nieruchomości serwisu Domiporta.pl.

Źródło: Hilton & Hyland
Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej Patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

OC w życiu prywatnym najemcy – dlaczego warto je mieć?

Cytat “Rynek najmu mieszkań ma się w Polsce dobrze. Wielu osób nie stać na zakup mieszkania, nawet na kredyt. Wynajem mieszkania jest wówczas jedyną opcją. Ale czy bezpieczną? Za szkody powstałe w trakcie użytkowania mieszkania odpowiada najemca, a właściciel mieszkania nie zawsze je ubezpiecza. Eksperci SALTUS Ubezpieczenia radzą więc najemcom, aby zapewnili sobie ochronę, wykupując ubezpieczenie ruchomości domowych i OC w życiu prywatnym. “

Przeczytaj więcej »

REIT-y pomogą rozwinąć rynek najmu w Polsce

Cytat “Rynek najmu oraz rynek inwestycyjny w Polsce może rozwinąć się szybciej dzięki wprowadzeniu REIT-ów, twierdzą eksperci kancelarii Baker McKenzie. Kluczem do szybkiego rozwoju REIT-ów w Polsce będzie stabilność prawa, przejrzysta forma opodatkowania oraz ograniczenie barier wejścia.”

Przeczytaj więcej »