Należący do Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) Fundusz Mieszkań na Wynajem inwestuje w Gdańsku. W Trójmiasto będzie kolejnym po Poznaniu miastem w którym będzie można wynająć mieszkania w ramach programu „FMnW”. Czy będzie wielu chętnych? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Marka Wielgo na stronie www. wyborcza.biz.pl – link do artykułu.

Koniec najmu krótkoterminowego? Gminy mogą zyskać potężną broń
Cytat “Ograniczenie szarej strefy, utworzenie centralnego rejestru mieszkań wynajmowanych turystom oraz możliwość wyznaczania przez gminy stref zakazu takiego najmu – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o usługach hotelarskich. Projektem we wtorek ma zająć się Rada Ministrów.”

