Kogo stać na apartament w centrum stolicy?

Z czysto matematycznego szacunku wynika, ze dwuosobowa rodzina mieszkająca w Warszawie, której członkowie zarabiają średnią krajową, musiałaby odkładać całe swoje wynagrodzenie netto przez 22 lata, by móc kupić 120-metrowy apartament. Wniosek jest oczywisty- apartamenty w centrum stolicy nie znajdują się w zasięgu możliwości finansowych przeciętnych rodzin. Zupełnie inaczej wygląda przedstawiona sytuacja w Europie. W stolicach takich krajów jak Belgia, Dania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Malta czy Luksemburg, przeciętną rodzina stać na zakup 120-metrowego apartamentu po maksymalnie 7 latach odkładania całości wynagrodzenia netto.
Więcej w artykule autorstwa DI, Artur Wach, Lion’s House na stronie http://pb.pl link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek najmu osiągnął równowagę

Cytat “Sytuacja na rynku najmu jest dużo korzystniejsza dla najemców niż rok temu. Oferta mieszkań na wynajem jest o 1,5% wyższa m/m i o 21% wyższa r/r. Oferta skurczyła się tylko w Poznaniu i w Trójmieście. Ceny najmu hamują, średnie stawki ofertowe spadły poniżej 3500 zł – wynika z kwietniowej analizy rynku najmu przeprowadzonej przez Otodom.”

Przeczytaj więcej »

Rynek mieszkań na wynajem z rekordem

Cytat “Knight Frank i Dentons przedstawiają raport o kondycji rynku BTR (Build-to-Rent) w Polsce. Najnowsze doniesienia potwierdzają dynamiczny rozwój tego rynku – w minionym roku oddano do użytkowania aż 5100 nowych mieszkań na wynajem, co względem minionego roku stanowi nie tylko wzrost na poziomie 40 proc., ale też nowy rekord. Jednocześnie należy podkreślić, że lokale z rąk instytucji to ciągle zaledwie 1,4% podaży mieszkań na wynajem w głównych miastach naszego kraju.”

Przeczytaj więcej »