Branżowa poprawność językowa. Część 1

Branża nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Jej przedstawiciele posługują się charakterystyczną terminologią i… nierzadko zdarzają im się wpadki. A dbałość o poprawność językową ma tutaj ogromne znaczenie. Kiedy mowa o kwestiach prawnych czy finansowych, nie można pozwolić sobie na błąd, bo nawet jeden może zniweczyć długo planowaną transakcję. Jak dobrze mówić o nieruchomościach?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Andrzeja Jakiela – link do artykułu
andrzej-jakielAutor:
Andrzej Jakiel – prawnik, analityk i doradca rynku nieruchomości, zarządca, pośrednik licencja państwowa nr 15, mediator sądowy. Prezes OSRN, wiceprezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Założyciel Grupy Mediator Polska Sp. z o.o. www.mediator-estate.pl.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Podaż i ceny mieszkań ustabilizowane. Co dalej?

Cytat “Uruchomienie programu Bezpieczny Kredyt 2% doprowadziło do poruszenia na rynku mieszkaniowym. Ceny mieszkań rosły, a oferta dostępnych mieszkań kurczyła się w zasadzie z dnia na dzień. Obecnie sytuacja wydaje się być ustabilizowana. W pierwszym kwartale podaż rosła, a dynamika wzrostu cen nieco wyhamowała. Pewnym zaskoczeniem jest największy od 6 lat spadek cen gruntów. To, jak rynek nieruchomości mieszkaniowych zachowywać będzie się w najbliższej przyszłości, w dużej mierze uzależnione jest od zapowiadanego programu #NaStart.”

Przeczytaj więcej »