Nowe trendy na rynku nieruchomości – sprzedaż/kupno zabytkowych nieruchomości.

Nieruchomości zaliczone do zabytków cieszą się ostatnio niemałą popularnością na rynku nieruchomości. Kupienie pałacyku czy dworku to trend praktykowany przez inwestorów, którzy chcą ulokować kapitał lub wyeksploatować nieruchomość do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Taki stan rzeczy to skutek zbliżających się Mistrzostw Europy EURO 2012 w piłce nożnej, które mają wpłynąć na wzrost liczby turystów w Polsce a co za tym idzie zwiększenie dochodów na rynku hotelarskim. Nieruchomości z poprzednich epok idealnie nadają się do przekształcenia na hotele, pensjonaty czy restauracje. Najbardziej interesujące wydają się być te położone w miejscowościach wypoczynkowych albo przy ruchliwych trasach. Niewątpliwą zaletą jest to, że takie nieruchomości można kupić za stosunkowo niewielkie pieniądze, np. gdy właścicielem jest samorząd którego nie stać na renowacje. Kupujący bierze wówczas na siebie remont obiektu, dlatego musi przekalkulować przyszłe dochody, wydatki, wziąć pod uwagę opinię konserwatora zabytków. Więcej na stronie www.bankier.pl – w artykule Emmerson S.A. – link do strony.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

OC w życiu prywatnym najemcy – dlaczego warto je mieć?

Cytat “Rynek najmu mieszkań ma się w Polsce dobrze. Wielu osób nie stać na zakup mieszkania, nawet na kredyt. Wynajem mieszkania jest wówczas jedyną opcją. Ale czy bezpieczną? Za szkody powstałe w trakcie użytkowania mieszkania odpowiada najemca, a właściciel mieszkania nie zawsze je ubezpiecza. Eksperci SALTUS Ubezpieczenia radzą więc najemcom, aby zapewnili sobie ochronę, wykupując ubezpieczenie ruchomości domowych i OC w życiu prywatnym. “

Przeczytaj więcej »

REIT-y pomogą rozwinąć rynek najmu w Polsce

Cytat “Rynek najmu oraz rynek inwestycyjny w Polsce może rozwinąć się szybciej dzięki wprowadzeniu REIT-ów, twierdzą eksperci kancelarii Baker McKenzie. Kluczem do szybkiego rozwoju REIT-ów w Polsce będzie stabilność prawa, przejrzysta forma opodatkowania oraz ograniczenie barier wejścia.”

Przeczytaj więcej »