Przed kupnem mieszkania, czyli jak uniknąć niespodzianek przy kupowaniu lokalu mieszkalnego.

Kupując mieszkanie należy dokładnie sprawdzić kilka podstawowych kwestii, aby nie żałować dokonanego zakupu. Zasadniczą sprawą jest zapoznanie się z planem zagospodarowania przestrzennego, z którego dowiemy się o projektowanych inwestycjach, ważne jest również dokładne sprawdzenie stanu budynku, otaczającego go podwórka czy odległości od węzłów komunikacyjnych. Elementarną kwestią jest sprawdzenie czy sprzedający rzeczywiście jest właścicielem nieruchomości, co zapisane jest w księdze wieczystej nieruchomości. Warto dowiedzieć się również czy budynek nie jest wpisany do rejestru zabytków, gdyż wówczas aby dokonać np. remontu mieszkania wymagane będzie pozwolenie. Szczególną uwagę należy zwrócić na koszty zakupu nieruchomości, do których oprócz podatku niejednokrotnie trzeba dodać chociażby prowizję pośrednika jeśli korzystamy z jego usług. Więcej na stronie www.rp.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Nowoczesne technologie w prezentacji ofert

Jakie są możliwości pośredników w zakresie prezentacji nieruchomości online? Co jest popularne, co się sprawdza i kiedy, czy rachunek kosztów się zgadza z korzyściami, jakie płyną ze wzbogacania ofert w multimedialne elementy? Na te oraz inne pytania znajdziesz odpowiedzi oglądając rozmowę Dominiki Mikulskiej z Nieruchomosci-online.pl i Agnieszki Szałęgi-Gazdy.

Przeczytaj więcej »

O ile deweloper może podnieść cenę mieszkania i inne historie. Oto lektura obowiązkowa dla kupujących nieruchomość

Cytat “Zgodnie z tzw. ustawą deweloperską z 2021 roku (o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym) firma deweloperska jeszcze przed podpisaniem umowy rezerwacyjnej na mieszkanie w budowie ma przedstawić klientowi prospekt informacyjny dotyczący całej inwestycji, jak i konkretnej nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »