Zniesienie zakazu handlu ożywiłoby rynek nieruchomości? “Najemcy chcieliby odrobić straty”

Kilka dni nowego etapu rozmrożenia gospodarki za nami. Osoby, które chciałyby wyremontować mieszkanie, kupić jego wyposażenie, wreszcie mogą wybrać się do sklepu. Najemcy w galeriach handlowych spodziewają się jednak, że klientów będzie mniej. Dlatego mają postulat: zniesienie zakazu handlu. “To element ratowania gospodarki” – wyjaśnia w rozmowie z Domiporta.pl ekspertka.

Zobacz wideo Remontujesz mieszkanie? Chcesz je wyposażyć? Ekspertka wyjaśnia czego możesz spodziewać się w galerii handlowej czy markecie budowlanym

Od poniedziałku 4 maja galerie handlowe, markety budowlane, sklepy meblowe, z wyposażeniem wnętrz, mogą działać. Oznacza to, że osoby, które planują zakup nieruchomości, remont, chcą wymienić meble, zakupy zrobią znacznie łatwiej.

Nie wszystkie ograniczenia zostały jednak zniesione. Czego należy spodziewać się na zakupach? W rozmowie z Domiporta.pl wyjaśniła to Alicja Dzienisik z Kancelarii Penteris.

Zakaz handlu tłamsi handel? Jego zdjęcie ożywiłoby rynek nieruchomości

Ekspertka wyjaśnia też, że najemcy działający w galeriach handlowych mają postulat dotyczący kolejnego etapu odmrażania gospodarki.  – Przedsiębiorcy prowadzący działalność w galeriach handlowych postulują, by zakaz handlu w niedziele zawiesić. W wyniku konsultacji społecznych wynikł taki postulat – wyjaśnia Dzienisik.

Dodaje, ze prowadzący działalność uważają, że zawieszenie zakazu handlu powinno być to elementem ratowania gospodarki i remedium na różnego rodzaju obostrzenia, takie jak limit osób w sklepach. Najemcy spodziewają się, że klientów będzie mniej. W niedzielę chcieliby sobie odrobić straty – stwierdza ekspertka.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Szybciej nadpłacamy hipoteki. Oto najnowsze dane

Cytat “Miano rekordowego roku pod względem skali nadpłat kredytów hipotecznych zyskał 2022 r. Kredytobiorców do pośpiechu skłoniły wówczas efekty szybkich podwyżek stóp procentowych. Najnowsze dane Biura Informacji Kredytowej wskazują, że w tym roku możliwy do osiągnięcia jest drugi wynik w historii.”

Przeczytaj więcej »