Zamieszkaj jak przeciwnik Jamesa Bonda – na sprzedaż historyczny fort u wybrzeży Anglii

Zamieszkaj jak przeciwnik Jamesa Bonda – na sprzedaż historyczny fort u wybrzeży Anglii

Monumentalny fort powstał głównie z powodu strachu Brytyjczyków przed inwazją Francuzów za panowania Napoleona III. Do inwazji nie doszło, ale fort pozostał – obecnie jest do kupienia za niewielką sumę.

Opuszczony fort Stack Rock u wybrzeży Anglii jest pozostałością po XVIII-wiecznym forcie broniącym dostępu u ujścia rzeki Cleddaun w Walii. 

Opuszczona nieruchomość

Budynek został wybudowany na niezamieszkanej wyspie Milford Haven w latach 1850-52. Natomiast w 1959 został nieco unowocześniony. Fort należał do łańcucha obronnego wybudowanego w XIX wieku przez Brytyjczyków.

Pionierem pomysłu by na wyspie umieścić fort był Thomas Cromwell już w XVI wieku. 100 lat później w 1748 roku podobne zamiary ogłosił Lewis Morris. W czasie działania fortu znajdował się w nim garnizon złożony z 30 do nawet 150 ludzi oraz oficera. W 1929 roku fort Stack Rock został rozbrojony i opuszczony. Pierwszy raz na rynku nieruchomości pojawił się w 1932 roku.

W 2005 roku został sprzedany po raz ostatni za kwotę 150 tysięcy funtów. Budynek od 2013 roku jest pod stałą ochroną, ponieważ pojawiało się coraz więcej prób wtargnięcia na teren posesji, a jest to zabytek.

Fort Stack Rock

Budynek o rzucie koła, z którego rozpościera się panoramiczny widok na całą zatokę, można wykorzystać jako budynek inwestycyjny, muzeum bądź pensjonat. Dużym utrudnieniem może być status zabytku, gdyż w związku z tym nie można dokonywać dużych zmian bez konsultacji z konserwatorem zabytków.

Budynek został wystawiony na sprzedaż za 400 tysięcy funtów, czyli około 2 milionów złotych. Fort Stack Rock wygląda jak wyciągnięta z filmów o Jamesie Bondzie.

Źródło: rightmove.co.uk

Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej Patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »