Zakończyła się sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN Smardzewice 2014

W dniach 4-5 października w Smardzewicach w Hotelu Molo położonym nad Zalewem Sulejowskim odbyła się wspaniała sesja Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, poświęcona problematyce zabytków w obrocie nieruchomościami, procedurom ochrony zabytków oraz współczesnym wyzwaniom dla wykonywania usług na rynku nieruchomości, komercyjnym i niekomercyjnym narzędziom promocji i wyszukiwania ofert nieruchomości. Podjęto także temat portali nieruchomościowych oraz sytuacji rynku nieruchomości po rewolucji technologicznej.

W pierwszym dniu konferencji przedstawiono prezentacje:
– „Zabytek w obrocie nieruchomościami. Procedury ochrony zabytków – istotny element wykonywania usług na rynku nieruchomości”- wystąpienie mgr inż. arch. Wojciecha Szygendowskiego – Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Piotra Ugorowicza – Głównego Specjalisty Wojewódzkiego Urządu Ochrony Zabytków w Łodzi
W trakcie zajęć wykładowcy przeanalizowali następujące zagadnienia: Pojęcia ogólne, podstawowe zagadnienia, miedzy innym; pojęcia – budynek, budowla, obiekt małej architektury, kondygnacje, segmenty budynku, elementy konstrukcji i kompozycji, ściany i ich podział, porządki i style w architekturze, terminologia architektoniczna, detale wystroju budynku, sklepienia i kopuły, stropy, otwory ścienne – elementy okien i drzwi, zwieńczenia budynku – dachy, zwieńczenia budynku, schody, posadzki. W drugiej części zostały poruszone kwestie organizacyjno-prawne ochrony zabytków, podstawowe akty prawne, pojęcia i definicje, m.in. przepisy ogólne, podstawowe definicje; zabytek, dobro kultury, dobro kultury współczesnej, kryteria oceny wartości zabytkowej obiektów architektury, zabytek nieruchomy, ruchomy i archeologiczny, prace konserwatorskie i restauratorskie, roboty budowlane, otoczenie zabytku, ochrona zabytków, ppieka nad zabytkiem.

Wieczorem tradycyjna uroczysta kolacja i tradycyjne nasze świętowanie. Nowi uczestnicy mogli się przekonać jak serdeczne i przyjazne jest nasze środowisko.

W kolejnym  dniu konferencji zostały zaprezentowane dwa seminaria:

I. Blaski i cienie marketingu na rynku nieruchomości poprowadzone przez Tomasza Błeszyńskiego
W trakcie wykładu przeanalizowano następujące zagadnienia; marketing na rynku nieruchomości, koncepcja marketingu nieruchomości, dla kogo i do kogo mamy dotrzeć, konsument na rynku nieruchomości, badanie preferencji klientów, sprawdzone kanały komunikacji marketingowej, strategie marketingowe na rynku, nieruchomości, kanały komunikacji i ich funkcje, gdzie zamieszczać reklamy nieruchomości, jak przygotować ofertę i na co zwracać uwagę, sztuka skutecznej prezentacji oferty, Internet- wady i zalety stron WWW, zdjęcia, filmy, nowe technologie.

II. Przeprowadzona została debata nad przyszłością zawodów rynku nieruchomości w obliczu zmieniających się reguł gry dotychczas występujących na tym rynku. Była to próba znalezienia odpowiedzi na pytania o przyszłość pośrednictwa, zarządzania, doradztwa i wyceny na rynku nieruchomości. podkreślano wzrastającą rolę nieruchomościowych portali internetowych w działaniach firm obsługi rynku nieruchomości. Dyskutowaliśmy o perpektywach zawodów rynku nieruchomości. Moderatorami debaty byli; Jarosław Krajewski, Tomasz Błaeszyński i Zbigniew Kubiński.

 

Sesja odbyła się w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN edukującej Doradców Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Patrz LINK

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Podaż i ceny mieszkań ustabilizowane. Co dalej?

Cytat “Uruchomienie programu Bezpieczny Kredyt 2% doprowadziło do poruszenia na rynku mieszkaniowym. Ceny mieszkań rosły, a oferta dostępnych mieszkań kurczyła się w zasadzie z dnia na dzień. Obecnie sytuacja wydaje się być ustabilizowana. W pierwszym kwartale podaż rosła, a dynamika wzrostu cen nieco wyhamowała. Pewnym zaskoczeniem jest największy od 6 lat spadek cen gruntów. To, jak rynek nieruchomości mieszkaniowych zachowywać będzie się w najbliższej przyszłości, w dużej mierze uzależnione jest od zapowiadanego programu #NaStart.”

Przeczytaj więcej »