Wrażenia po 129. Krakowskiej Giełdzie Domów i Mieszkań

W weekend 8-9 września w Centrum Targowym Chemobudowa przy ulicy Klimeckiego 14 odbyła się 129. Krakowska Giełda Domów i Mieszkań. Pierwsze po wakacjach targi odwiedziło ponad 1800 osób, zaś swoją ofertę zaprezentowało 65 wystawców.

Podczas porannej konferencji prasowej dr Michał Głuszak z Instytutu Analiz MRN omówił preferencje nabywców mieszkań na podstawie badań przeprowadzonych pośród klientów Krakowskich Giełd Domów i Mieszkań. Firma Cersanit przedstawiła swoje rozwiązania dotyczące wykańczania tarasów i balkonów, zaś Janusz Michalczak zrelacjonował Warsztaty Dewelopera w Helsinkach, które SBDiM zorganizowało w czerwcu br.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się wykłady dla klientów giełdowych, podczas których goście mieli możliwość wysłuchać prelekcji analityków rynku mieszkaniowego oraz ekspertów finansowych, otrzymali zestaw porad dotyczących zakupu mieszkania –dla siebie lub na wynajem – oraz wzięcia taniego kredytu.

Kolejna Krakowska Giełda Domów i Mieszkań odbędzie się już 13-14 października. Serdecznie zapraszamy do udziału oraz na stronę wydarzenia: www.gielda.sbdim.pl.

Autor: Redakcja

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »