Warsztaty eksperckie „Typologia nieruchomości i cechy rynkowe determinujące wartość. W stronę środowiskowej standaryzacji opisu nieruchomości i wypracowania wspólnego języka.”

archpolssl1

Polski Instytut Wyceny ma zaszczyt zaprosić na ogólnopolskie warsztaty eksperckie, pod nazwą: „Typologia nieruchomości i cechy rynkowe determinujące wartość. W stronę środowiskowej standaryzacji opisu nieruchomości i wypracowania wspólnego języka.

Zamierzamy wspólnym środowiskowym wysiłkiem uporządkować występujące w praktyce typy nieruchomości oraz zdefiniować dla tych typów cechy nieruchomości wpływające na ceny/wartość, a także stany tych cech. Ujednolicenie i zestandaryzowanie opisu cech nieruchomości istotnych z punktu widzenia ceny ofertowej czy też wartości rynkowej otwiera możliwość posługiwania się uniwersalnymi i jednoznacznie rozumianymi pojęciami.

Szczegóły wydarzenia: 

Miejsce: Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, sala nr 015 (mała aula arkadowa)  – Gliwice, ul. Księdza Marcina Strzody 10
(GPS: 50.292815, 18.673259)
https://goo.gl/maps/yQjA561Ma6z

Termin: 27 czerwca (wt.) 2017 r. godz. 11:00 – 17:00 oraz 28 (śr.) czerwca 2017 r. godz. 9:00 – 16:30 

Warsztaty skierowane są przede wszystkim do czynnych ekspertów rynku nieruchomości, czyli głównie do rzeczoznawców majątkowych oraz zainteresowanych zagadnieniem pośredników w obrocie nieruchomościami.

Celem warsztatów eksperckich jest wspólne przedyskutowanie zagadnień związanych z określeniem występujących na rynku typów funkcjonalnych nieruchomości i cech mających wpływ na ich wartość/ceny. Decydującym i pożądanym celem spotkania jest uzyskanie sumy doświadczeń uczestników, tak aby mogła ona stanowić podstawę dalszych prac nad standaryzacją opisu nieruchomości i wypracowania wspólnego środowiskowego języka opisu nieruchomości i ich cech.

Technika heurystyczna, która zostanie zastosowana w trakcie warsztatów, to odpowiednio dostosowana do zagadnienia tak zwana „burza mózgów”. Technika „burzy mózgów” bardzo dobrze nadaje się do rozwiązywania zagadnień, w których (na tym etapie) nie jest jeszcze konieczne ścisłe, ilościowe określanie parametrów ale niezbędne jest znalezienie i wyartykułowanie bogactwa różnych kwestii jakościowych, stanów i czynników.

Istotą techniki „burzy mózgów” jest wykorzystanie kreatywności i różnorodności pomysłów uczestników. Zadaniem tej fazy warsztatów jest swobodne, lecz zgodne z regułami techniki „burzy mózgów”, wyartykułowanie i opracowanie bazującego na eksperckim doświadczeniu uczestników, jak najliczniejszego zbioru stanów, czynników i okoliczności, które pod jakimkolwiek względem mają lub mogą mieć wpływ na wartość/ceny różnych typów nieruchomości.

Wyniki tej fazy warsztatów powinny zostać opracowane do postaci listy określonych czynników, które zostaną przyjęte jako podstawa do dalszych prac związanych ze standaryzacją opisu nieruchomości i wypracowania wspólnego środowiskowego języka opisu nieruchomości i ich cech.

Prowadzącym warsztaty będzie Tomasz Kotrasiński MPAI

Impreza non-profit. Polski Instytut Wyceny opłaca salę i organizację, uczestnicy płacą ewentualnie za hotel/obiad/kolację.

Planowana liczba uczestników: 60 osób

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach przyjmowane będą do 16.06 na adres: wojtek.nurek@gmail.com.

Wstęp bezpłatny (po uprzednim potwierdzeniu rezerwacji miejsca)

Z wyrazami szacunku

w imieniu organizatorów warsztatów

Wojtek Nurek

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Zimowe wydatki – jak oszczędzić na użytkowaniu domu lub mieszkania

Cytat “Nadszedł sezon grzewczy. Dni stają się coraz chłodniejsze, a kaloryfery rozgrzewają się. Niespodziewana fala gorąca ogarnia również właścicieli nieruchomości, gdy spoglądają na rachunki… Opłaty związane z ogrzewaniem z roku na roku są wyższe, a 2021 rok wcale nie jest pod tym względem wyjątkiem. Jesienne i zimowe miesiące to okres, w którym domowy budżet jest szczególnie obciążony, a badania wskazują, że najwięcej energii – jak i pieniędzy – pochłania ogrzewanie. Warto więc wdrożyć kilka zasad, które pomogą zaoszczędzić energię w domach. To działanie, które pozytywnie wpłynie na portfel, jak i na naszą planetę!”

Przeczytaj więcej »

Fundusze PRS głównym ryzykiem rynku mieszkaniowego w Polsce?

Cytat “W ostatnim czasie na cenzurowanym w roli głównego ryzyka dla rozwojowej stabilności rodzimego rynku mieszkaniowego znalazł się dopiero co raczkujący w Polsce rynek PRS (mieszkaniowy wynajem instytucjonalny) wraz z funduszami próbującymi go wykreować. Analitycy portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili czy faktycznie te ostatnie wyrastają na główne ogniwo wszelkich zagrożeń i perturbacji pierwotnego segmentu mieszkaniówki, grożąc bańką cenową i perspektywą rynkowego załamania?”

Przeczytaj więcej »

Mieszkanie na kredyt. Wszystko na temat stałej stopy

Cytat “To będzie rekordowy rok pod względem udzielonych hipotek. Tymczasem stopy procentowe rosną, a wraz z nimi raty. Lekiem na tę dolegliwość mogą być stałe oprocentowanie, tyle że mało kto je chce. Oferta polskich banków mocno odbiega od rynków zachodnich. Najwyższy czas zacząć je gonić.”

Przeczytaj więcej »