Właśnie minęły trzy lata od wejścia w życie Ustawy zwanej deweloperską. Pomimo ze nikt nie stracił pieniędzy wpłaconych na rachunek powierniczy dewelopera to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) chce zmiany przepisów, aby wpłaty były całkowicie bezpieczne. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Mareka Wielgo na stronie www. wyborcza.biz.pl – link do artykułu.

Koniec najmu krótkoterminowego? Gminy mogą zyskać potężną broń
Cytat “Ograniczenie szarej strefy, utworzenie centralnego rejestru mieszkań wynajmowanych turystom oraz możliwość wyznaczania przez gminy stref zakazu takiego najmu – przewiduje projekt nowelizacji ustawy o usługach hotelarskich. Projektem we wtorek ma zająć się Rada Ministrów.”

