Sytuacja gospodarcza branży budowlanej – Raport GUS z listopada 2011

Nastroje w budownictwie są gorsze w porównianiu do października br. oraz do listopada roku 2010 – donosi Główny Urząd Statystyczny. Tylko 4,2% z
przedsiębiorców budowlanych nie odczuje żadnych barier w prowadzeniu działalności. Największe problemy sprawiają rosnące koszty zatrudnienia
(58%) oraz konkurencja na rynku (54%). Niepewność rynku oraz rosnące koszty materiałów również nie wpływają dobrze na branży budowlanej. Zarówno diagnozy aktualnej sytuacji na rynku jak i przewidywania jednostek gospodarczych są bardziej pesymistyczne niż w miesiącu ubiegłym. Spada ogólna ilość zamówień a prognozy jej dotyczące nie wróżą szansy na poprawę. Sytuacja finansowa przedsiębiorstw budowlanych jest nie jest komfortowa. Zwiększają się problemy z terminowym ściąganiem należności. Prognozowane jest ograniczenie zatrudnienia oraz spadek cen usług budowlano-montażowych. Dokładniejsze informacje na stronie www.stat.gov.pl w publikacji Koniunktura Gospodarcza Budownictwo Listopad 2011 Numer 11/2011 – link do publikacji.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Idealne zdjęcia w Twoich ogłoszeniach

Aby skutecznie przyciągnąć uwagę poszukujących na Nieruchomosci-online.pl, warto postawić na wysokiej jakości zdjęcia nieruchomości, stosować odpowiednie zasady kadrowania dostosowane do urządzeń mobilnych oraz unikać elementów zakłócających odbiór, co zapewni najlepsze doświadczenie użytkownikom portalu. Jak przygotować zdjęcia do publikacji na portalu, wyjaśnia Dominika Mikulska.

Przeczytaj więcej »

Popyt na mieszkania goni uciekającą podaż. Indeks urban.one i ceny stabilne, ale najwyżej w historii

Cytat “Choć na rynku przybywa chętnych na mieszkania, w szczególności posiłkujących się kredytami mieszkaniowymi, to szybciej od popytu rośnie podaż – wynika z danych Bankier.pl udostępnionych przez Cenatorium. Mimo że zarówno odczyty indeksu urban.one jak i ceny znajdują się na szczycie, to dynamika wzrostu liczona w ujęciu rocznym słabnie z miesiąca na miesiąc.”

Przeczytaj więcej »