Sprawdź swoją wiedzę i wygraj iPada

Sprawdź swoją wiedzę i wygraj iPada

Mało jest w języku biznesowym słów, które byłyby tak popularne jak słowo „profesjonalista”. Nic dziwnego. Po latach funkcjonowania na zasadzie „będzie Pan zadowolony” dojrzeliśmy jako społeczeństwo do tego żeby wymagać i oczekiwać obsługi opartej na prawdziwych standardach jakości. Rynku nieruchomości te oczekiwania dotyczą w szczególności.
Deregulacja rynku pośredników w obrocie nieruchomościami zmusiła do dyskusji na temat tego, jak dalej rynek będzie funkcjonował. Co zrobić, żeby jakość świadczonych usług nie spadała? Jak rozróżnić prawdziwych profesjonalistów od osób, które korzystając z nowych przepisów postanowiły „sprawdzić swoje siły” w nowym zawodzie. W pierwszym odruchu naturalnym sitem wydaje się być kwestia doświadczenia. Jest to jednak bardzo złudne i mylne kryterium. Rynek nieruchomości i przepisy go regulujące zmieniają się. Zdecydowanie lepszym kryterium mierzenia profesjonalizmu jest aktualny stan wiedzy. Nie liczy się to co było kiedyś, tylko to co jest tu i teraz.
Obecnie serwis Nieruchomosci-online.pl we współpracy z Federacją Polskie Porozumienie Rynku Nieruchomości wyszedł z nową inicjatywą skierowaną do pośredników. Mowa tu o konkursie dla agentów sprawdzających ich wiedzę z zakresu nieruchomości. Z jednej strony to zabawa, w której do wygrania są iPady, pióra i długopisy Parker oraz inne gadżety. Przede wszystkim jednak udział w niej to dla pośredników odpowiedź na pytanie na ile nazywanie siebie profesjonalistą ma przełożenie na rzeczywistość.
Same zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy założyć bezpłatne konto agenta w serwisie Nieruchomosci-online.pl. Co dwa tygodnie na koncie pojawi się 10 pytań testowych. Ten agent, który rozwiąże test w najkrótszym czasie wygrywa. Co ważne mechanizm testowy skonstruowany jest w taki sposób, że test można zakończyć dopiero po udzieleniu wszystkich prawidłowych odpowiedzi. Dzięki temu rozwiązując testy automatycznie nadrabiamy braki wiedzy.
Więcej na temat konkursu i korzyści z uczestnictwa w nim, znaleźć można na stronie internetowej http://www.nieruchomosci-online.pl/testy-wiedzy.html

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wielka płyta wraca do łask. Inwestorów przekonuje krótszy czas budowy

Cytat “Domy prefabrykowane, stawiane z produkowanych w fabrykach modułów, to temat stosunkowo nowy na polskim rynku, ale zyskujący na popularności. Firma Spectis szacuje, że ten segment rynku jest wart ok. 5 mld zł, a do 2030 roku urośnie do 7 mld. Również długoterminowe perspektywy pozostają optymistyczne. Inwestorów przekonuje do tej technologii przede wszystkim możliwość skrócenia czasu inwestycji do kilku miesięcy i kontroli jej kosztów.”

Przeczytaj więcej »

Polacy przestają inwestować w termomodernizację swoich domów?

Cytat “W 2024 roku liczba podatników korzystających z ulgi termomodernizacyjnej spadła o prawie połowę w porównaniu do rekordowego 2021 roku. Ministerstwo Finansów informuje, że z tej formy wsparcia skorzystało 312 tys. właścicieli domów jednorodzinnych, którzy łącznie odliczyli 5,5 mld zł. Eksperci wskazują, że malejąca popularność ulgi wiąże się zarówno z mniejszą liczbą realizowanych przedsięwzięć, jak i zmianami w katalogu objętych odliczeniami wydatków, zwłaszcza przed nadchodzącym rokiem 2025, kiedy zrezygnowano z dofinansowania kotłów gazowych i olejowych, a dodano magazyny energii.”

Przeczytaj więcej »

Umowa o dożywocie – co grozi seniorowi gdy mieszkanie zostanie sprzedane i jak się zabezpieczyć?

Cytat “Pani Jadwiga przed laty podpisała umowę o dożywocie z wnuczką. W zamian za opiekę przekazała jej dom, w którym nadal mieszka. Po kilku latach wnuczka wyszła za mąż i sprzedała nieruchomość – razem z prawem dożywocia i zamieszkującą ją seniorką. Niewiele osób wie, że dom lub mieszkanie, przekazane w ramach dożywocia, może zostać sprzedane – a wraz ze sprzedażą obowiązki wobec seniora przeniosą się na nowego właściciela. Co dzieje się w takiej sytuacji z osobą starszą? Kto przejmuje zobowiązania opiekuńcze lub finansowe? I jak ustrzec się przed scenariuszem, w którym zupełnie obca osoba staje się nowym “opiekunem” dożywotnika? Na te pytania odpowiada Małgorzata Rosińska, Kierowniczka Działu Prawnego Funduszu Hipotecznego DOM.”

Przeczytaj więcej »