Ostatni rok bez egzaminu dla Doradców Rynku Nieruchomości. 10-11 grudnia 2011r. Seminarium PAN PTEiDRN – VI Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości. Kryzys na rynku nieruchomości przepis na przetrwanie

To już ostatnie w tym roku spotkanie w ramach naszej Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. W dniach 10 – 11 grudnia 2011 roku odbędzie się VI Krajowa Konferencja Rynku Nieruchomości zorganizowana w postaci Seminariów. Znowu spotykamy się w Osadzie Karbówko koło Torunia. W ramach dwudniowej Konferencji odbędą się dwa Seminaria. Razem 16 godzin edukacyjnych. Program zarejestrowany w Ministerstwie Infrastruktury pod numerem 6127.

W pierwszy dzień Konferencji zorganizowaliśmy Seminarium poświęcone rozwiązywaniu problemów urządzeń przesyłowych (słupów, rur…) znajdujących się często na działkach naszych klientów. Solidna wiedza na poszukiwany temat, tu znajdziemy odpowiedzi na pytania często zadawane przez klientów.

Drugi dzień to Seminarium w zakresie, którego znajdzie się praktyczna wiedza dotycząca odpowiedzialności zawodowej zawodów rynku nieruchomości. Przeanalizujemy i przedyskutujemy problematykę umów z klauzulą wyłączności. Przeanalizujemy kwestie związane z ofertami „zero procent prowizji”. Omówimy teorię i praktykę standardów zawodowych w obrocie nieruchomościami oraz oczekiwania zmian. Istotny fragment naszego seminarium w drugim dniu będzie stanowiła analiza stanu rynku nieruchomości i prognozy funkcjonowania zawodów rynku nieruchomości.

Zapraszamy. Będziesz w grupie przyjaznych ludzi z branży poznasz nieznane zagadnienia z praktyki zawodowej.

U nas możesz zaliczyć zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury 16 godzin kształcenia w ramach doskonalenia zawodowego pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych.

Uczestnicząc w naszej sesji wypełnisz obowiązek Kształcenia Ustawicznego i otworzysz sobie również drogę do tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Nie byliście jeszcze z nami – nie szkodzi – ZAPRASZAMY! Spotykamy się pod Toruniem w Osadzie Karbówko.

Przyjedziesz i już z nami zostaniesz. Ty również możesz należeć do elitarnego i prestiżowego PTEiDRN.

Uwaga Ważna wiadomość. Od przyszłego 2012 roku ulegnie zmianie regulamin uzyskiwania Certyfikatu i tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Od 2012 roku tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości można będzie uzyskać po zdaniu Egzaminu Doradcy Rynku Nieruchomości – dotyczy to osób które rozpoczną edukacje w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN od 2012 roku. Wszystkie osoby, które do końca roku 2011 uczestniczyły choć w jednej sesji Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN będą mogły kontynuując edukację uzyskać tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN na starych zasadach – BEZ EGZAMINU. VI Krajowa Konferencja PTEiDRN w Osadzie Karbówko w dniach 10-11 grudnia 2011 roku jest więc ostatnim przedsięwzięciem szkoleniowym w którym można rozpocząć starania o tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN bez egzaminu spełniając jednocześnie obowiązek doskonalenia zawodowego pośredników, zarządców, rzeczoznawców.

Program Konferencji – „Kryzys na rynku nieruchomości – przepis na przetrwanie” „Służebność przesyłu w praktyce i orzecznictwie”i

10 grudnia 2011 roku, sobota
Seminarium. Służebność przesyłu w praktyce i orzecznictwie
9.00 rejestracja uczestników wydanie indeksów dla nowych członków Akademii
11.00 rozpoczęcie seminarium

Moderator: Romana Pietruk Wspólnik Kancelarii Prawnej Pietruk s.c., doktorantka i absolwentka Wydziału Prawa i Administracji UKSW, absolwentka studiów podyplomowych “Fundusze Strukturalne Unii Europejskiej w Praktyce” oraz “Prawo Rosyjskiej Federacji”. Doświadczenie: wykładowca w ramach projektu “Szkolenie oraz nadzór nad wdrożeniem systemu ksiąg wieczystych w ramach projektu PHARE PL2003/004-379/01/11”. Trener z zakresu System NKW (LMOS/SWKW/SCI/SCBD). Prowadziła zajęcia dla kadry Wydziałów Ksiąg Wieczystych: sędziów i referendarzy. Dodatkowo szkoliła pracowników Ośrodków Migracyjnych: referendarzy i migratorów. Prowadziła szkolenia na rzecz sektora bankowego, instytucji rynku nieruchomości i administracji publicznej, m.in.: Starostwo Powiatowe Warszawskie Zachodnie, Starostwo Powiatowe w Krośnie, WBK Bank Zachodni S.A., Citi Bank Handlowy S.A., Sąd Rejonowy w Rzeszowie, Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, Komisja Nadzoru Finansowego, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Sąd Rejonowy w Krakowie, Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, itd. Posiada własne publikacje, m.in. jest współautorką książki ”Problemy administracyjne i prawne w geodezji” Wydawnictwo; Forum, 2010 r.

Seminarium – Służebność przesyłu w praktyce i orzecznictwie.

1. Definicja służebności przesyłu.

2. Podmioty uprawnione do wyrażania zgody na obciążenie nieruchomości służebnością przesyłu.

3. Alternatywne rozwiązania prawne.

4. Tytuły prawne do korzystania z nieruchomości.

5. Własność urządzeń przesyłowych.

6. Procedura ustanawiania służebności przesyłu.

7. Ustanawianie i wygaśnięcie służebności przesyłu.

8. Służebność przesyłu a księgi wieczyste.

9. Zasiedzenia służebności przesyłu.

10. Instytucja służebności przesyłu w aspekcie realizacji nowych inwestycji.

11. Istotne elementy umowy o ustanowienie służebności przesyłu.

12. Decyzja administracyjne pozwalająca na przeprowadzenie inwestycji przez cudzy grunt.

13. Orzecznictwo w zakresie służebności przesyłu.

14. Pytania i dyskusja.

20.00 Uroczysta Kolacja wigilijna uczestników sesji. W tym dniu wszyscy będziemy Świętymi Mikołajami. Wszyscy. Naprawdę.
11 grudnia 2011 roku, niedziela
Seminarium. Kryzys na rynku nieruchomości przepis na przetrwanie.Teoria i praktyka odpowiedzialności zawodowej. Blaski i cienie kłauzuli wyłączności. Zero procent prowizji na cenzurowanym. Standardy zawodowe wsparcie czy ciężar? Perspektywy rynku nieruchomości – przepis na przetrwanie.
9.30 Rozpoczęcie Seminarium.

Seminarium
Część I –

Moderator Witold Czapla. Przewodniczący Komisji Odpowiedzialności Zawodowej Sekcja Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Zagadnienia praktyczne i teoretyczne odpowiedzialności zawodowej zawodów rynku nieruchomości. Szcegółowy program zajęć prowadzonych przez Pana Witolda Czaplę. http://profesjonalista.net/?p=2579

Moderatorzy: Zbigniew Kubiński – prezydent F PPRN, PTEiDRN, Jarosław Krajewski – wiceprezydent PTEiDRN. Witold Czapla – przewodniczący KOZ sekcja pośredników.

Część I I –

1. Umowy z klauzulą wyłączności problemy praktyczne i teoretyczne. Nowe klauzule abuzywne.

2. Oferty „zero procent prowizji” przekleństwo czy zbawienie rynku nieruchomości.

3. Teoria i praktyka standardów zawodowych w obrocie nieruchomościami oraz oczekiwania zmian.

4. Analiza stanu rynku nieruchomości i prognoza funkcjonowania zawodów rynku nieruchomości. Będzie lepiej czy gorzej? Kto przetrwa? Przepis na przetrwanie.

16.00 Rozdanie zaświadczeń i dyplomów.

Miejsce i koszt konferencji

Koszty uczestnictwa: 490 zł
Członkowie PTEiDRN (z opłaconymi składkami) 360 zł
(koszty nie obejmują zakwaterowania)

Miejsce Seminarium Osada Karbówko k/ Torunia

Osada Karbówko/koło Torunia
87-408 Ciechocin Elgiszewo37
Tel. 56 683 96 01
Fax. 56 683 96 02
www.osadakarbowko.pl

Jak dojechać


Wyświetl większą mapę

Zgłoszenie

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem wyślij je po opłaceniu na fax 42 636 40 20, lub mail.
Koszty Seminariumi od osoby 490,00 zł, członkowie PTEiDRN (z opłaconymi składkami) 360,00 zł.
Formularz pobierzesz poniżej, telefon kontaktowy 501 213 604

Partner branżowy:

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »