Przez okres 30 lat koszty ogrzewania nieruchomości mogą sięgnąć ½ kosztów jej budowy. Jak wynika z analizy danych GUS, dokonanej przez firmę Home Broker ceny energii w październiku b.r. były o 7,7% wyższe niż w zeszłym roku. W rezultacie koszty utrzymania domów wzrosły o ok. 6,7%. Jeżeli tendencja wzrostowa cen surowców utrzyma się na tym poziomie to właściwe ocieplenie domu pozwoli zaoszczędzić w ciągu 30 lat 45 tys. zł jeżeli jest on ogrzewany węglem i aż 80 tys. zł w przypadku nieruchomości ogrzewanej gazem. Wg Organizacji WWF przepisy prawne dotyczące ocieplania budynków sugerują rozwiązania nieprzystające do polskiego klimatu. Specjaliści przekonują do budowania domów o parametrach wyższych niż zawarte w przepisach. Według Piotra Pawlaka z firmy Rockwool Polska właściwa warstwa izolacyjna, dopasowana pod względem polskiego klimatu oraz czasu użytkowania budynku, powinna wynosić dla ścian 20 cm, natomiast dla dachów od 30 do 35 cm, tymczasem standardowa grubość ocieplenia jest dwukrotnie cieńsza. Pojawiają się formy wsparcia materialnego dla budowania nieruchomości energooszczędnych, jedną z nich jest program „Dom energooszczędny” oferowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Więcej na stronie www.wyborcza.biz w artykule autorstwa mawi – link do artykułu.
Obowiązkowe szkolenie dla pośredników w obrocie nieruchomościami z ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML].
Obowiązkowe Szkolenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu [AML] zgodnie z art. 52.1. nakłada na pośredników w obrocie nieruchomościami