Projekt domu – opracować indywidualnie czy zdecydować się na gotowy?

Decyzja do prostych nie należy. W końcu dom zazwyczaj buduje się raz w życiu i każdemu zależy aby wyglądał jak najlepiej. Oczywistym jest, że projekt wykonany dla każdego osobiście, można opracować biorąc pod uwagę indywidualne preferencje klienta, jednak jego koszt realizacji często przewyższa możliwości finansowe znacznej części nabywców. Dlatego też warto wybrać gotowy projekt domu, w którym można zastosować wiele zmian. Wyróżniamy zmiany nieistotne oraz zmiany istotne. Te pierwsze są zdecydowanie mniej inwazyjne i zaliczamy do nich m.in.: przesuwanie ścian działowych czy zmianę wielkości okien i drzwi. Dokonywanie zmian istotnych jest o wiele bardziej ryzykowne, dlatego wszelkie decyzje należy konsultować z architektem. Więcej o zmianach w projekcie domu dowiedziemy się z artykułu Urszuli Lukas dostępnego na stronie: www.bankier.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »