Powszechna Akademia Nieruchomości PTEiDRN Wrocław 20-21.06.2009

Koleżanko Kolego. Uczestnicząc w naszej sesji wypełnisz obowiązek kształcenia ustawicznego (razem będzie zaliczonych 15 godzin kształcenia ustawicznego) i otwierasz drogę do elitarnego tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Nie  byliście jeszcze z nami, nie szkodzi, jesteśmy otwarci i pełni przyjaznej chęci poznania Was. Nieważne skąd jesteście ważne, że chcecie się edukować!!!

Nasza Akademia odbędzie się w Hotelu Mercury-Panorama we Wrocławiu.
Kolejna sesja Akademii PTEiDRN odbędzie się w Hotelu Mercury-Panorama we Wrocławiu.

Nasza sesja we Wrocławiu otwarta jest także dla przedstawicieli samorządów terytorialnych reprezentujących prezydentów, burmistrzów, wójtów, starostów, marszałków województw a także przedstawicieli podmiotów gospodarujących mieniem skarbu Państwa.

List do uczestników PAN we Wrocławiu

Koleżanko, Kolego. Szanowni Państwo.

Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do uczestnictwa w kolejnej edycji Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, która na specjalne życzenie środowiska zawodów rynku nieruchomości odbywa się we Wrocławiu w dniach 20-21 czerwca 2009 roku.
Przeczytaj cały list

Program Sesji Wrocław

Sobota, 20 czerwca 2009
9.30 Rejestracja uczestników wydanie materiałów, wypisanie indeksów dla nowych członków Akademii, przyjęcie indeksów do wpisów od starych uczestników Akademii.
10.00 Sławomir Najnigier – City Consulting
Wykład inauguracyjny – wpływ rozwoju infrastruktury na obszary przebudowy i rozbudowy miasta na przykładzie Wrocławia.
Panel: Kreowanie rynku usług doradztwa
Przeczytaj szczegóły
11.00 Mirosława Wasielewska, Prezes Zarządu Wrocławskie Mieszkania Sp. z o.o ( spółki zarządzającej mieniem komunalnym Gminy Wrocław).

Wykład. W szczególności: analiza zarządu zasobem komunalnym mieszkaniowym i lokali użytkowych na przykładzie prywatyzacji tego sektora przez Gminę Wrocław.
Przeczytaj szczegóły

13.00 Beata Kopff-Żurawska, Dyr. Wydz. Architektury Urzędu Starostwa powiatowego we Wrocławiu.
Wykład. W szczególności: rola doradców ( i organizacji ich skupiających ) przy opracowaniu systemu , który sprawnie informowałby o potencjalnych zagrożeniach związanych z brakiem okresowych przeglądów , certyfikacji itp.
Przeczytaj szczegóły
14.00 Jerzy Hendrich – Prezes Zarządu Commercial Property Investment Sp. zo.o.
Wykład. W szczególności: doradztwo odnoszące się do mienia publicznego: problematyka ewidencjonowania nieruchomości, zapewnianie ich wyceny, sporządzanie planu wykorzystania zasobu, zabezpieczanie nieruchomości przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, wykonywanie czynności związanych z naliczaniem należności za nieruchomości, prowadzeniem windykacji tych należności.

Panel: Podstawowe zakresy czynności doradczych w zależności od rodzaju nieruchomości i typu inwestora. Przykłady baz: planów zagospodarowania przestrzennego, infrastruktury, map satelitarnych, geodezyjnych. Przykłady ekspertyz i opracowań; analiza DCF obiektu handlowego lub biurowego, analiza DCF obiektu hotelowego, opracowanie dotyczące optymalnego sposobu zagospodarowania nieruchomości – metodyka.
Przeczytaj szczegóły

20.00 Uroczysty, Bankiet Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Sala Hotelu Mercury Wrocław.
Spotkanie przyjaciół serdeczne i radosne (możliwość zaproszenia osoby towarzyszącej w uzgodnieniu z organizatorami).
Niedziela, 21 czerwca 2009
9.30 Urszula Słowik – Niezależny doradca na rynku nieruchomości.
Wykład. Doradztwo jako działalność zawodowa na rynku nieruchomości. W szczególności: organizacja działalności zawodowej doradztwa na polskim rynku nieruchomości.
Pokaż szczegóły

Szczegóły wykładów

Wpływ rozwoju infrastruktury na obszary przebudowy i rozbudowy miasta na przykładzie Wrocławia

Sławomir Najnigier
Posiada rozległe doświadczenie w administracji publicznej, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i państwowym. Dwukrotnie piastował urząd Wiceprezydenta Wrocławia (1994-1997 i 2002-2007) oraz członka zarządu Miasta Wrocławia (1990-1992). Odpowiadał za kreowanie polityki inwestycyjnej i komunalnej miasta oraz nadzorował największe projekty komunalne na Dolnym Śląsku

Analiza zarządu zasobem komunalnym mieszkaniowym i lokali użytkowych na przykładzie prywatyzacji tego sektora przez Gminę Wrocław, rys historyczny prywatyzacji zarządu mieniem komunalnym, ewoluowanie czynności wykonywanych przez prywatnych zarządców na podstawie umów zawartych z Gminą Wrocław, wnioski płynące z dotychczasowych doświadczeń wprowadzenia prywatyzacji zarządu mieniem komunalnym, potrzeby zmian legislacyjnych, umożliwiających sprawne wykonywanie czynności zarządczych przez prywatnych zarządców na rzecz gmin.

Analiza zarządu zasobem komunalnym mieszkaniowym i lokali użytkowych na przykładzie prywatyzacji tego sektora przez Gminę Wrocław.

Mirosława Maria Wasielewska
1977-1981 Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu, Wydział Gospodarki Narodowej
mgr ekonomii. 2004 rok Ministerstwo Skarbu. Złożenie egzaminu z wynikiem pozytywnym dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Doradztwo odnoszące się do mienia publicznego: problematyka ewidencjonowania nieruchomości, zapewnianie ich wyceny, sporządzanie planu wykorzystania zasobu, zabezpieczanie nieruchomości przed uszkodzeniem lub zniszczeniem, wykonywanie czynności związanych z naliczaniem należności za nieruchomości, prowadzeniem windykacji tych należności.

Jerzy Hendrich
Wykształcenie wyższe Akademia Rolnicza, Wrocław 1983 rok. Podyplomowe studia Business and Management Course Politechnika Wrocławska 1998 rok. Wrocławskie Przedsiebiorstwo Obrotu Surowcami Włókienniczymi i Skórzanymi.

Rola doradców ( i organizacji ich skupiających ) przy opracowaniu systemu , który sprawnie informowałby o potencjalnych zagrożeniach związanych z brakiem okresowych przeglądów , certyfikacji itp.

Beata Kopff – Żurawska
Wykształcenie: Politechnika Wrocławska studia na Wydziale Inżynierii Sanitarnej oraz uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami w zakresie instalacji sanitarnych nr 1928/85 Uniwersytet Wrocławski – Wydział Prawa i Administracji Studia Podyplomowe z zakresu Samorządu Terytorialnegoi Gospodarki Lokalnej.

Doradztwo jako działalność zawodowa na rynku nieruchomości. W szczególności: organizacja działalności zawodowej doradztwa na polskim rynku nieruchomości.

Urszula Słowik
Autorka programów szkoleniowych oraz wykładów autorskich dla uczelni, organizacji zawodowych, instytucji finansowych oraz podmiotów gospodarczych działających na rynku nieruchomości,
licencjonowany zarządca nieruchomości,
członek dwóch kadencji Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej,
właściciel firmy doradczo – edukacyjnej były Vice Prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast, odpowiedzialna m.in. za departamenty Regulacji Rynku Nieruchomości oraz Finansowania Mieszkalnictwa

Struktura, sposób zorganizowania, formy organizacyjne podmiotów, odbiorcy. Procesy przygotowawcze wprowadzające podmioty doradztwa na rynek – rozpoznanie rynku, profilowanie, pozyskiwanie klientów. Budowanie pozycji i wizerunku doradcy rynku nieruchomości – kampania informacyjna, public relations, komunikacja. Współpraca doradcy rynku nieruchomości z podmiotami zewnętrznymi – tworzenie grup eksperckich, zespołów badawczych

Przypominamy w skrócie zasady naszej Akademii

Po pierwsze – przedmiotem naszych spotkań jest uzyskiwanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji pośredników, zarządców i rzeczoznawców.

Po drugie – do Akademii PTEiDRN możesz wstąpić w każdej chwili uzyskując tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN na zasadach określonych przez PTEiDRN.

Po trzecie – po uzyskaniu tytułu, wg swoich zainteresowań możesz uczestniczyć w kolejnych sesjach Akademii uzyskując do swojego Certyfikatu kolejne Laury Akademii.

Po czwarte – wchodzisz do nowej elity rynku nieruchomości nieobciążonej wadami dotychczasowych układów.

Po piąte – poznajesz znakomitych przedstawicieli zawodów rynku nieruchomości, zdobywasz nieocenione kontakty, nawiązujesz przyjaźnie.

Po szóste – możesz ubiegać się o członkostwo w elitarnej i prestiżowej PTEiDRN, organizacji, która nie zostawi Cię w potrzebie, która się o Ciebie upomni w kłopotach.

Jak dojechać


Wyświetl większą mapę

Zgłoszenie

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem wyślij je po opłaceniu na fax 042 636 40 20, lub mail. Formularz pobierzesz ze strony www.profesjonalista.net, telefon kontaktowy 501 213 604

Pozostałe

Zakwaterowanie uczestników każdy w swoim zakresie.

W Hotelu Mercury na hasło PTEiDRN cena 20/21.06.2009 pokój jednoosobowy 270 PLN brutto/doba ze śniadaniem 20/21.06.2009 pokój dwuosobowy 325 PLN brutto/doba ze śniadaniem. Niestety w dniu 19/20 hotel dysponuje już mniejszą liczbą pokoi oraz inną ceną za nocleg. Dla chętnych: cena za pokój jednoosobowy ze śniadaniem 320 PLN brutto, za pokój dwuosobowy ze śniadaniem 375 PLN brutto.
Mercure Wrocław Panorama pl. Dominikański 1  50-159 WROCŁAW – POLSKA
Tel. : (+48)71/3232700
Faks : (+48)71/3443681
e-mail : rez.mer.panorama@orbis
www : strona internetowa

Niedaleko jest drugi Hotel Lothus na hasło PTEiDRN ceny pokoi w okresie: 19.06 – 21.06.2009: 190 PLN za 1 dobę w pokoju 1-os. 230 PLN za 1 dobę w pokoju 2-os. Ceny zawierają opłatę za nocleg ze śniadaniem w formie bufetu, oraz podatek VAT. Hotel Lothus ul. Wita Stwosza 22 – 23, Wrocław tel/fax (071) 341 – 97 – 38, e-mail: hotel@lothus.pl Patrz www.lothus.pl
Uwaga Ceny pokoi mogą się zmienić, miejsc w hotelach może braknąć potrzebna jest więc Wasza szybka rezerwacja.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek mieszkań na wynajem z rekordem

Cytat “Knight Frank i Dentons przedstawiają raport o kondycji rynku BTR (Build-to-Rent) w Polsce. Najnowsze doniesienia potwierdzają dynamiczny rozwój tego rynku – w minionym roku oddano do użytkowania aż 5100 nowych mieszkań na wynajem, co względem minionego roku stanowi nie tylko wzrost na poziomie 40 proc., ale też nowy rekord. Jednocześnie należy podkreślić, że lokale z rąk instytucji to ciągle zaledwie 1,4% podaży mieszkań na wynajem w głównych miastach naszego kraju.”

Przeczytaj więcej »