Powszechna Akademia Nieruchomości dwie sesje Olsztyn 18-19.04.2009

14 godzinne szkolenie spełniające wymogi kształcenia ustawicznego Ministerstwa Infrastruktury dla pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych. Program ewidencjonowany na liście programów Ministerstwa Infrastruktury pod numerem 1134.

Do naszych firm puka intruz zza oceanu, nieproszony gość. Nazywa się KRYZYS. Tym razem nie przyjeżdża ktoś kto będzie uczył nas rzemiosła na rynku nieruchomości, nie będzie edukował jakie to działanie na rynku nieruchomości jest dobre a jakie złe, jakie prowadzenie biura nieruchomości jest nowoczesne a jakie archaiczne.

Niespecjalnie już jednak skłonni jesteśmy wierzyć we wszystko co nam się mówi o wzorcowym amerykańskim rynku nieruchomości.

Okazuje się, że stara, durna i taka nienowoczesna Europa lepiej sobie radzi. Ale czy sobie poradzi? Czy poradzi sobie polski rynek nieruchomości? Czy poradzą sobie nasze biura, polscy pośrednicy i zarządcy?

Wraz z wiosną z pomocą przychodzi nasza Powszechna Akademia Nieruchomości PTEiDRN. Nie byliście jeszcze z nami – nie szkodzi – ZAPRASZAMY. Jesteśmy otwarci i pełni przyjaznej chęci poznania Was. Tym razem spotykamy się w przepięknie położonym Olsztynie nad jeziorem Żbik w hotelu “Manorhotel”. Szkolenie będzie przeprowadzone w ramach Kształcenia Ustawicznego pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych.

Program Sesji Olsztyn

Sobota, 18 kwietnia 2009
9.30 Rejestracja uczestników wydanie indeksów dla nowych członków Akademii
10.00 Rozpoczęcie wykładu Dr Milko Stokłosa „Katastrofa amerykańskiego rynku nieruchomości przyczyną światowego kryzysu. Co najmniej 50% firm nieruchomościowych i kredytowych zbankrutowało. Jak ustrzec polski rynek nieruchomości przed kryzysem? Jak przygotować się, żeby nie zostać bankrutem?”
Przeczytaj szczegóły
17.00 Zakończenie sesji pierwszej.
20.00 Bankiet Powszechnej Akademii Nieruchomości w Olsztynie.
Niedziela, 19 kwietnia 2009
9.30 – 16.00 Wykład Marka Składowskiego
„Analiza strategiczna – jako narzędzie pracy Doradcy Rynku Nieruchomości”
Zobacz szczegóły

Szczegóły wykładów

Katastrofa amerykańskiego rynku nieruchomości przyczyną światowego kryzysu. Co najmniej 50% firm nieruchomościowych i kredytowych zbankrutowało. Jak ustrzec polski rynek nieruchomości przed kryzysem? Jak przygotować się, żeby nie zostać bankrutem?

Milko StokłosaMilko Stokłosa
W USA od 1989 roku. Dziennikarz, pośrednik obrotu nieruchomości, Członek Zarządu Korporacji Discovery Realty INC. Właściciel korporacji developerskiej Oak Square LTD oraz Wiceprezes, Członek Zarządu Korporacji Queen Comm INC w USA. Specjalista od spraw zarządzania i marketingu. Absolwent wielu kursów z zakresu bankowości i inwestycji.
 • Sytuacja zawodów rynku nieruchomości w USA w dobie kryzysu
 • Ustalanie stóp procentowych i ich wpływ na rynek nieruchomości w USA
 • Rola FED w amerykańskim i światowym systemie monetarnym
 • Skutki konsumpcyjnego modelu społeczeństwa amerykańskiego
 • Kredyty hipoteczne i derywaty
 • Historyczne przyczyny aktualnego kryzysu
 • Analiza transakcji amerykańskiego rynku nieruchomości
 • Internetowy pokaz funkcjonowania amerykańskiego sytemu MLS jako podstawowego źródła informacji o nieruchomościach
 • Podatki od nieruchomości Real Estate TAX jako jedna z podstaw funkcjonowania USA
 • Analiza porównawcza kosztów utrzymania nieruchomości w USA i w Polsce
 • W co inwestować w dobie kryzysu
 • Prognozy na najbliższą przyszłość

Jak niesie wieść podczas ostatniego roku z amerykańskiego rynku nieruchomości zniknęła blisko połowa pośredników w obrocie nieruchomościami. Ruszyli szukając nowych zajęć – za pracą . Ilość domów na rynku amerykańskim do sprzedaży w ciągu ostatniego roku podwoiła się. To obraz nieszczęścia wielu rodzin nie będących w stanie spłacić rat kredytów. Ceny nieruchomości poleciały na łeb na szyję i dalej spadają. Nie widać dna. O tym wszystkim dowiecie się podczas interaktywnego wykładu doktora Milko Stokłosa, znawcą tematu, który mając doświadczenie 17 letniej działalności w amerykańskim biznesie nieruchomościowy, od podszewki zna tę problematykę. W USA prowadził i zarządzał firmami deweloperskimi i pośrednictwa. Zyskał uznanie, osiągnął sukces. Jest to praktyk tematu, erudyta, pełen wyobraźni doskonały obserwator i analityk rzeczywistości gospodarczej. Dowiecie się tego czego nie dowiedzielibyście się od, tradycyjnie sprowadzanych na spotkania tzw „ guru rynku nieruchomości” . A wszystko to w niewymuszonej przyjaznej formie.

Analiza strategiczna – jako narzędzie pracy Doradcy Rynku Nieruchomości

Marek SkładowskiMarek Składowski
Praktyk zarządzania .Wybitny specjalista w zakresie zarządzania firmą w kryzysie, restrukturyzacji systemów zarządzania, marketingu i sprzedaży , pozyskiwania nowych rynków zbytu i inwestorów. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, posiada tytuł International Coach ICC .
 • Organizacja i jej zasoby
  – Nowoczesna organizacja biznesowa
  – Zasoby organizacji i ich charakterystyka i znaczenie
  – Nieruchomości – szczególny zasób strategiczny
  – Dlaczego tak ważne są skuteczność i sprawność w zarządzaniu zasobami .
 • Po czym poznać, że może być źle
  – Czym jest otoczenie i środowisko w jakim funkcjonuje organizacja
  – Metody strategicznej analizy otoczenia
  – Identyfikacja otoczenia dalszego i bliższego
  – Analiza szans i zagrożeń
  – Analiza konkurencji – wybrane modele i ich odniesienie do rynku nieruchomości
 • Jak się zdiagnozować i jak przygotować do walki z chorobą ?
  – Analiza sił i słabości – czyli jaką wybrać strategię – zastosowanie analizy TWOS/SWOT na rynku nieruchomości
 • Strategia na złe czasy – czyli jak wygrać wojnę
  – Czym jest strategia – jak budować i zmieniać strategię
  – Strategie konkurencji, budowa – zmiana strategii
  – Strategie wojenne– Al Ries i Jack Trout
 • Emocjonalny aspekt strategicznych wyborów na rynku nieruchomości

Jak poruszać się w kryzysowej rzeczywistości. Część przedsiębiorców zatonie. Część przetrwa. Jak przetrwać? Powie nam o tym bez epatowania niezrozumiałymi terminami Marek Składowski. Praktyk zarządzania .Wybitny specjalista w zakresie zarządzania firmą w kryzysie, restrukturyzacji systemów zarządzania, marketingu i sprzedaży, pozyskiwania nowych rynków zbytu i inwestorów. Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, posiada tytuł International Coach ICC. W latach 1989 – 1999 zajmował stanowiska dyrektorskie w firmach handlowych, zarządzając działami sprzedaży i marketingu, w tym cztery lata na stanowisku Dyrektora ds. Sprzedaży niemieckiej firmy Boco Polska Sp. z o.o. 1999-2001 – Wiceprezes Członek Zarządu „Chemikolor” S.A. 2002 – 2004 Dyrektor Delegatury Ministra Skarbu Państwa w Łodzi. Od lipca 2004 Członek Zarządu Dyrektor ds. Rozwoju i Zarządzania Majątkiem BOT KWB “BEŁCHATÓW” SA. Od sierpnia 2006 Główny Specjalista ds. Restrukturyzacji. Jednocześnie w latach 2005-2007 dyrektor/koordynator zespołu ds. polityki personalnej w holdingu BOT. Od lutego 2007 do maja 2008 Wiceprezes Zarządu COMPLEX S.A. – odpowiedzialny za politykę sprzedażową i strategię rozwoju grupy. Od sierpnia 2008 Zastępca Dyrektora Departamentu Polityki Personalnej w Polska Grupa Energetyczna Górnictwo i Energetyka S.A. w Łodzi . W latach. 2002-2006 – Przewodniczący Rady Nadzorczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. 2002-2004 – Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów S.A. z siedzibą w Rogowcu 2006-2007 – Członek Rady Nadzorczej Agencji Rynku Energii S.A

Pokrótce zasady naszej Akademii

Po pierwsze – przedmiotem naszych spotkań jest uzyskiwanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji pośredników, zarządców i rzeczoznawców.

Po drugie – do Akademii PTEiDRN możesz wstąpić w każdej chwili uzyskując tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN na zasadach określonych przez PTEiDRN.

Po trzecie – po uzyskaniu tytułu, wg swoich zainteresowań możesz uczestniczyć w kolejnych sesjach Akademii uzyskując do swojego Certyfikatu kolejne Laury Akademii.

Po czwarte – wchodzisz do nowej elity rynku nieruchomości.

Po piąte – poznajesz znakomitych przedstawicieli zawodów rynku nieruchomości, zdobywasz nieocenione kontakty, nawiązujesz przyjaźnie.

Po szóste – możesz ubiegać się o członkostwo w PTEiDRN, organizacji, która nie zostawi Cię w potrzebie, która się o Ciebie upomni w kłopotach.

Warto dołączyć do nas.

Być może w tej chwili jesteś sama, jesteś sam – nie znasz kolegów mogących wspomóc Cię wiedzą, radą. Przytłacza Cię “poukładany” przez innych rynek. Przyjdź do nas.

Zbigniew Kubiński
Prezydent PTEiDRN

Jak dojechać


Wyświetl większą mapę

Pobierz forumularze zgłoszeniowe

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem wyślij je po opłaceniu na fax 042 636 40 20, lub mail. Formularz pobierzesz ze strony www.profesjonalista.net, telefon kontaktowy 501 213 604

Pozostałe

Rezerwacja miejsca hotelowego we własnym zakresie manorhotel.pl Na hasło „Doradca Rynku Nieruchomości” dla uczestników PAN specjalna cena pokojów!

Pokój jednoosobowy ze śniadaniem w cenie – 120 zł.Pokój dwuosobowy ze śniadaniem w cenie – 160 zł.Apartament dwuosobowy dwupoziomowy – 340 zł + dostawka 80 zł

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ile trzeba pracować, by kupić kawalerkę w Polsce? Ceny mieszkań uciekają pensjom, ale bywało gorzej

Cytat “Średnio od niespełna 5 do blisko 25 pp. szybciej rosły w ciągu ostatnich pięciu lat średnie ceny transakcyjne kawalerek w największych polskich miastach od przeciętnego wynagrodzenia brutto notowanego w poszczególnych województwach – wynika z danych Bankier.pl. Ceny mieszkań zdecydowanie odjechały pensjom zwłaszcza w ciągu ostatnich 12 miesięcy.”

Przeczytaj więcej »

Co zrobić, jeśli sąsiad notorycznie parkuje na moim wykupionym miejscu parkingowym?

Cytat “Miejsca parkingowe przy nieruchomościach są obecnie bardzo drogie. Problemy z parkowaniem w największych polskich miastach sprawiają, że rośnie na nie zarówno popyt, jak i ceny widniejące w ogłoszeniach. Nasz czytelnik takie miejsce sobie wykupił, ale… notorycznie swoje auto stawia na nim jego sąsiad. Pytamy więc prawnika, co można z tym zrobić.”

Przeczytaj więcej »