Powszechna Akademia Nieruchomości PTEiDRN Osada Karbówko 14-15.11.2009

Zapraszamy na Seminarium w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN u nas możesz zaliczyć zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury 16 godzin w ramach doskonalenia zawodowego pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych. Program zarejestrowany w Ministerstwie Infrastruktury pod numerem 2065.

14-15 listopada 2009 roku sesja podwójna – miejscowość Osada Karbówko koło TORUNIA

Koleżanko, Kolego zapraszamy uczestnictwa w TWOJEJ Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Czeka na CIEBIE grono przyjaciół z całej Polski. Uczestnicząc w naszej sesji wypełnisz obowiązek Kształcenia Ustawicznego (16 godzin edukacyjnych) – otwierasz również drogę do tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Nie byliście jeszcze z nami – nie szkodzi – ZAPRASZAMY! Spotykamy się pod Toruniem w Osadzie Karbówko.

Przyjedziesz i już z nami zostaniesz. Ty również możesz należeć do elitarnego i prestiżowego PTEiDRN.

Program Sesji Osada Karbówko

14 listopada 2009 roku, sobota
11.30 rejestracja uczestników wydanie indeksów dla nowych członków Akademii
12.00 Rozpoczęcie seminarium:
Aleksander Bielicki – Dyrektor Departamentu Geodezji i Kartografii Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi

Geodezyjna dokumentacja nieruchomości w teorii i w praktyce dotyczące czytania map, w szczególności:

  • Mapa ewidencji gruntów i budynków
  • Mapa d/c prawnych
  • Mapa zasadnicza
  • Podstawy prawne – instrukcje geodezyjne
  • Dokumentacja geodezyjna z pomiarów bezpośrednich
  • Ortofotomapy
  • Podstawy fotointerpretacji
  • Mapy glebowo- rolnicze
  • Mapy tematyczne
20.00 Uroczysty bankiet uczestników sesji.
15 listopada 2009 roku, niedziela
9.00 Profesor Ewa Kucharska- Stasiak – Kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim, Ekonomista. Była przewodnicząca Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej. Wybitny specjalista z zakresu analizy i badania rynku nieruchomości. Autorka i współautorka licznych publikacji z tych obszarów.

Seminarium część I – Świadectwa światowych cykli rynku nieruchomości.

W szczególności. Rynek nieruchomości jako segment rynku kapitałowego. Cykle rynku nieruchomości a cykl koniunkturalny. Przegląd najciekawszych kryzysów rynku nieruchomości i źródeł ich powstania. Zjawiska synchronizacji cykli nieruchomości w skali międzynarodowej :-Pierwszy światowy cykl nieruchomości 1985- 1994. Przyczyny i skutki.-Drugi światowy cykl nieruchomości – początek 2001 rok.

Seminarium część II- Nieruchomość w oczach inwestora.

W szczególności. Cele inwestowania. Ekonomiczne zasady oceny wartości nieruchomości (zasada antycypacji, zasada substytucji, zasada kosztu alternatywnego, zasada równowagi wewnętrznej i zewnętrznej, zasada konkurencji, zasada zmiany, zasada malejącej wydajności nakładów inwestycyjnych, zasada popytu i podaży). Wpływ spojrzenia inwestorskiego na koncepcje wartości rynkowej. Najkorzystniejszy sposób wykorzystania nieruchomości jako wymóg poszukiwania wartości rynkowej. Najkorzystniejszy sposób użytkowania a cykl życia nieruchomości. Definicja i interpretacja wartości rynkowej w Międzynarodowych Standardach Wyceny I Europejskich Standardach Wyceny. Wpływ MSW i ESW na koncepcje wartości rynkowej w Polsce.

Seminarium część III- Seminarium interaktywne.

W szczególności. Sytuacja na zagranicznych rynkach nieruchomości i jej wpływ na rynek nieruchomości w Polsce. Scenariusze rozwoju rynku nieruchomości w Polsce na przykładzie rynku mieszkaniowego i rynku nieruchomości biurowych.

16.00 Rozdanie zaświadczeń i dyplomów

Przypominamy pokrótce zasady naszej Akademii

Po pierwsze – przedmiotem naszych spotkań jest uzyskiwanie wiedzy i podnoszenie kwalifikacji pośredników, zarządców i rzeczoznawców i innych uczestników rynku nieruchomości.

Po drugie – do Akademii PTEiDRN możesz wstąpić w każdej chwili uzyskując tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN na zasadach określonych przez PTEiDRN.

Po trzecie – po uzyskaniu tytułu, wg swoich zainteresowań możesz uczestniczyć w kolejnych sesjach Akademii uzyskując do swojego Certyfikatu kolejne Laury Akademii.

Po czwarte – poprzez edukację wchodzisz do nowej elity rynku nieruchomości.

Po piąte – poznajesz znakomitych przedstawicieli zawodów rynku nieruchomości, zdobywasz nieocenione kontakty, nawiązujesz przyjaźnie.

Po szóste – możesz ubiegać się o członkostwo w elitarnej i prestiżowej PTEiDRN, organizacji, która się o Ciebie upomni w kłopotach.

Warto dołączyć do nas.

Być może w tej chwili jesteś sama, jesteś sam – nie znasz kolegów mogących wspomóc Cię wiedzą, radą. Przytłacza Cię “poukładany” rynek.

PRZYJDŹ DO NAS- przy nas będziesz silny, pewny swoich racji. Więcej www.profesjonalista.net.

Za Zarząd
Zbigniew Kubiński
Prezydent PTEiDRN

Jak dojechać


Wyświetl większą mapę

Zgłoszenie

Nie zwlekaj ze zgłoszeniem wyślij je po opłaceniu na fax 042 636 40 20, lub mail. Formularz pobierzesz ze strony www.profesjonalista.net, telefon kontaktowy 501 213 604

Pozostałe

Koszty uczestnictwa: 490 zł
Członkowie PTEiDRN: 360 zł
Osoba towarzysząca na bankiecie 200 zł.
(koszty nie obejmują zakwaterowania)

Miejsce Seminarium Osada Karbówko k/ Torunia
Zamawianie miejsc hotelowych:
Na hasło Doradca Rynku Nieruchomosci specjalna cena:

  • pokój 1-osobowy: 120zł
  • pokój 2-osobowy: 200zł

Osada Karbówko/koło Torunia
87-408 Ciechocin Elgiszewo 37
Tel. 56 683 96 01
Fax. 56 683 96 02
Kom. 691 210 324
www.osadakarbowko.pl

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »