Pośrednictwo, doradztwo, kryzys, deregulacja – nowe wyzwania. Film telewizji PTEiDRN. Z cyklu Rozmowy o nieruchomościach.

Film Telewizji PTEiDRN z cyklu Rozmowy o nieruchomościach. Rozmowę z Panią Urszulą Słowik przeprowadził Zbigniew Kubiński. Film powstał podczas odbywającego się w dniach 16 – 17 marca 2013 roku w Hotelu Kawallo **** pod Płockiem Seminarium Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. Wśród uczestników pojawiło się wielu nowych kandydatów do Certyfikatu i tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. (O Certyfikacie i tytule Doradcy PTEiDRN czytaj patrz LINK ) W pierwszym dniu Seminarium 16 marca w sobotę Pani Urszula Słowik przedstawiła wykład pod tytułem „Biznes plan przedsięwzięcia inwestycyjnego. poruszone zostały między innymi zagadnienia:Doradztwo w zakresie projektów inwestycji w nieruchomości (szeroki zakres działań konieczność przygotowywania opracowań koncepcyjnych, analitycznych, eksperckich). Biznes Plan (podsumowaniem pracy doradcy , punkt wyjścia do działań realizowanych przez inwestora). Obejmując swoim zakresem zarówno zagadnienia: koncepcyjne, rynkowe, organizacyjne i finansowe. Zakres merytoryczny oraz konieczność uwzględniania specyfiki przedsięwzięć inwestycyjnych w nieruchomości. Wyjątkowość szkolenia polega na przygotowaniu i realizowaniu biznes planu dla konkretnego przedsięwzięcia – krok po kroku. Wraz z pełna analizą koncepcyjną (pomysłu), rynkową, finansową i inwestycyjną (z zastosowaniem metod oceny). www.profesjonalista.net

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »