Niezwykły projekt realizowany przez MTG Agri – Rol S.A.

Dla osób szukających domu w czystej, ekologicznej okolicy ale jednocześnie nie chcących rezygnować z korzyści jakie daje zamieszkanie blisko miasta powstaje Osiedle Książenice – właśnie rozpoczął się jego IV etap. Projektowi przyświeca idea miasta – ogrodu. Koncepcja ta powstała w Londynie pod koniec XIX w. w Anglii. W odpowiedzi na przeludnienie miast. Zakładała budowę miasta satelickiego, o luźnej zabudowie i o dużej powierzchni terenów zielonych. Inwestycja Książenice powstaje na terenie chronionym. W sąsiedztwie lasów oraz obiektów rekreacyjnych. Pod realizację IV etapu przeznaczonych jest 140 działek. Powstaną na nich budynki jednorodzinne. Kolejne etapy przedsięwzięcia pociągają za sobą rozwój osiedla. Powstał rynek, rozwijają się obiekty handlowe, usługowe, edukacyjne. Osiedle powstaje w pobliżu autostrady A2 oraz trasy S8, w efekcie dojazd do Warszawy zajmować będzie 15 – 20 minut. Więcej na stronie www.rynekpierwotny.com w atrykule Agri–Rol – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »