Najdroższy dom w Stanach – jego cena spadła o 62 miliony dolarów, a i tak nikt nie chce go kupić

Budynek został oddany do użytku pod koniec 2016 roku i już w styczniu następnego kwartału trafił do sprzedaży za 250 milionów dolarów. Ogromna rezydencja położona w Bel Air ponownie trafiła na rynek.

O tym niezwykłym budynku, pisaliśmy już w styczniu zeszłego roku – Najdroższy dom USA wystawiony na sprzedaż.

Bruce Makowsky
W 2017 roku oferta sprzedaży domu była najwyższą kwotą ofertową podaną na rynku. 250 milionów dolarów to mocno ponad miliard złotych! Niezwykła posiadłość znajduje się w dzielnicy Los Angeles – Bel Air.

Budynek oferował Bruce Makowsky, zwany również jako “spec king”. Na swój przydomek zapracował dostarczając najdroższe domy w Beverly Hills. Jedną z jego realizacji był budynek nabyty przez twórcę gry Minecraft – Markusa Perssona – kupiony za kwotę 70 milionów dolarów.

Najdroższy dom w Stanach
Dom ma łącznie 12 sypialni typu master (pokoje bogato wyposażone wraz z łazienkami i garderobą), 21 łazienek oraz całe mnóstwo udogodnień. W tym kino urządzone w klimacie filmów o Jamesie Bondzie (koszt wyposażenia – 2 miliony dolarów), ścianę pełną cukierków, za pomocą której możemy tworzyć dowolne kombinacje deserów (koszt 200 tysięcy dolarów).

W posiadłości znajduje się również lądowisko dla helikoptera wraz ze śmigłowcem. Garaż to praktycznie temat na osobny akapit. Znajdują się w nim ekskluzywne samochody, niektóre można zdobyć jedynie dzięki transakcji kupna domu.

Wśród modeli można znaleźć takie cuda jak: Pagani Huayra, Mercedesa “Von Krieger” z 1936 roku, Ferrari 488 czy Rolls Royce’a Dawn. Kupując ten dom, nie tylko otrzymamy auta, helikopter i minikręgielnie. W cenie jest również siódemka pracowników opłaconych już z góry na dwa lata (w tym szef kuchni i masażysta).

Luksus przez duże L
Posiadłość posiada 3,5 tysiąca metrów powierzchni oraz 1500 metrów kwadratowych samych tarasów, ponadto budynek jest pełen dzieł sztuki. Sama kolekcja samochodów jest szacowana na 30 milionów dolarów.

Z rezydencji rozpościera się wspaniały widok na Los Angeles. Cena za rezydencję w Bel Air wynosi obecnie 188 milionów dolarów, czyli około 672 milionów złotych. Za pośrednictwo odpowiada agencja Hilton & Hyland.

Kupiec powinien się znaleźć całkiem szybko, lecz to czy ktoś zamieszka w rezydencji na stałe nie jest takie oczywiste. Posiadłość może skończyć identycznie jak apartamenty w najwyższym budynku świata – Burdż Chalifa, czyli będzie stała pusta przez większość czasu.

Na rynku międzynarodowych nieruchomości istnieje segment klientów ultra-bogatych. Dla nich posiadanie nieruchomości jest związane z prestiżem. Nabywając odpowiednie nieruchomości budują swój wizerunek.
– dodaje Bartłomiej Baranowski, analityk rynku nieruchomości serwisu Domiporta.pl.

Źródło: Hilton & Hyland
Autor: Bartłomiej Baranowski

Więcej Patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu domiporta.pl 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »