Najbardziej kiczowaty dom świata. Cena zaskakuje

Na rynku wtórnym nieruchomości można czasami znaleźć prawdziwe perełki. Pięknie urządzone, wykończone ze smakiem i w atrakcyjnej cenie. Ten budynek nie należy do tej kategorii. Dom w amerykańskim Pittsburghu to przykład bezguścia i aranżacyjnego chaosu.

zdjęcia ofertowe / zillow.com

Z zewnątrz budynek nie wyróżnia się na tle sąsiednich domów. Ściany z czerwonej cegły oraz wysoko posadowione okna z żółtymi okiennicami nie zdradzają, jaki aranżacyjny dramat czeka w środku.

Zobacz wideo Kryzys na rynku nieruchomości? Co go różni do krachu z 2009 roku?

Ogłoszenie jedno na milion

Dom wystawiony na sprzedaż pięć dni temu został wybudowany w 1969 roku. By uzmysłowić fakt, jak bardzo oryginalna jest to oferta, warto zacytować pośrednika zajmującego się sprzedażą nieruchomości. – Lubisz zabawę i przygodę? Zobacz to ranczo z czerwonej cegły – pisze w opisie domu agent prowadzący Sam Pace. I nie rzuca słów na wiatr.

Po wejściu do środka gości wita ogromny salon z antresolą, wystylizowany na XIII-wieczny zamek. Jest nawet ogromne palenisko, na ścianie wiszą herby, a u sufitu ciągną się ogromne belki stropowe, w ogóle nieodpowiadające skali budynku.

Główny salon. Połączenie XIII-wiecznego zamku i przestrzeni kosmicznejGłówny salon. Połączenie XIII-wiecznego zamku i przestrzeni kosmicznej zdjęcia ofertowe / zillow.com

Ale dopiero przechodząc do kolejnego pomieszczenia można się łapać za głowę ze zdziwienia. Kolejny pokój jest inspirowany wnętrzem statków kosmicznych, a raczej tym jak wyobrażano sobie ich wnętrza w pod koniec XX wieku w kiepskich serialach. Pokój kończy się salą telewizyjną, która według agenta nieruchomości jest wzorowana na kokpicie śmigłowca bojowego Apache. Całość przypomina centrum dowodzenia statkiem kosmicznym.

Sala telewizyjnaSala telewizyjna zdjęcia ofertowe / zillow.com

Na górze natomiast czekają trzy sypialnie, których wyposażenie pamięta lata 70. W jednej z nich, wystylizowanej na hipisowski domek (naprawdę), by można było poczuć się, jak na prawdziwej plaży jest nawet rozsypany piasek.

Jedna z sypialniJedna z sypialni zdjęcia ofertowe / zillow.com

Home staging

Oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pięciu dni obejrzało ją ponad 2 miliony internautów. Cena domu także nie jest zbyt wygórowana, ponieważ wynosi ok. 160 tys. dolarów, czyli około 665 tys. zł. Serwis Zillow podaje, że oferta jest tańsza o ponad pięć procent od średniej ceny nieruchomości o zbliżonych parametrach w okolicy.

Mimo popularności i niewielkiej ceny, chętnych na kupno może brakować. O gustach się nie dyskutuje, ale wnętrze tego domu jest urządzone w zbyt indywidualny sposób, by kupujący znalazł się szybko. Eksperci od home stagingu (czyli szykowania domów do sprzedaży bądź wynajmu) od dawna zalecają, by przed wystawieniem domu na sprzedaż starać się przywrócić mu jak najbardziej uniwersalny charakter.

Źródło: Zillow.com

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »