Już po II Krajowej Konferencji PTEiDRN

Ciekawy i wielowątkowy program II Konferencji obejmował kilka zagadnień. Pierwszy temat dotyczył marzeń o zawodach rynku nieruchomości, sformułowany został w formie pytania – co nam pozostało z marzeń… – wzbudził żywe dyskusje sprowadzające się głównego wniosku: jeśli nie odbudujemy prawidłowych relacji wewnątrz środowisk zawodowych i nie przywrócimy partnerskich relacji z władzą ustawodawczą i wykonawczą to zostaniemy zmarginalizowani. Uznano, że należy podjąć zdecydowane działania tworzące nową jakość z wykorzystaniem potencjału młodych profesjonalistów rynku nieruchomości i budowę nowych, zdrowych elit zawodowych dalekich od obecnych relacji.

Kolejne tematy to fiasko ustawy o ochronie praw lokatorów oraz negatywne aspekty ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego ustawy te to przykład nieudanego połączenia populizmu z wolnym rynkiem.

W podsumowującym bloku Konferencji „Czy i w jaki sposób organizacje rynku nieruchomości mogą mieć wpływ na kształt prawa?” omawiano udział przedstawicieli środowiska rynku nieruchomości w procesie legislacyjnym oraz rozważano jak poruszać się w demokratycznych procedurach stanowienia prawa.

Podjęto sprawę pilnego powołania ogólnopolskiej organizacji, której nadrzędnym zadaniem będzie umiejętne i właściwe reprezentowanie interesów zawodowych pośredników, zarządców i rzeczoznawców. Foto Galeria: II Konferencja PTEiDRN.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Podaż i ceny mieszkań ustabilizowane. Co dalej?

Cytat “Uruchomienie programu Bezpieczny Kredyt 2% doprowadziło do poruszenia na rynku mieszkaniowym. Ceny mieszkań rosły, a oferta dostępnych mieszkań kurczyła się w zasadzie z dnia na dzień. Obecnie sytuacja wydaje się być ustabilizowana. W pierwszym kwartale podaż rosła, a dynamika wzrostu cen nieco wyhamowała. Pewnym zaskoczeniem jest największy od 6 lat spadek cen gruntów. To, jak rynek nieruchomości mieszkaniowych zachowywać będzie się w najbliższej przyszłości, w dużej mierze uzależnione jest od zapowiadanego programu #NaStart.”

Przeczytaj więcej »

Mieszkanie do remontu może być świetną okazją, ale żeby się opłacało, trzeba dobrze oszacować jego wartość. Jak?

Cytat “Mieszkanie z rynku wtórnego, które wymaga nakładów finansowych na generalny remont, może być świetną okazją inwestycyjną – podkreślają eksperci portalu GetHome.pl. Takie nieruchomości są sprzedawane po obniżonej cenie. Niejednokrotnie są to mieszkania o bardzo dużym potencjale. By jednak inwestycja nam się opłacała, konieczne jest właściwie oszacowanie tak wartości mieszkania, jak i kosztów remontu.”

Przeczytaj więcej »