Jakie warunki trzeba spełniać aby uzyskać kredyt?

Najważniejszym czynnikiem, branym pod uwagę przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego są zarobki klienta. Nie bez znaczenia są również czas kredytowania, wielkość ewentualnego zadłużenia klienta, jego wydatki, sytuacja rodzinna, waluta w jakiej zaciągany jest kredyt. Dla banku, oprócz wielkości dochodu ważna jest jego stałość. Instytucje finansowe nie zamykają swoich drzwi przed osobami pracującymi na umowy inne niż umowa o pracę na czas nieokreślony, czy przed tymi, których wynagrodzenie obliczane jest w oparciu o system prowizyjny, jeżeli są oni w stanie udowodnić stałość dochodów. Raty kredytu są ustalane przez bank, ale warunkami Komisji Nadzoru Finansowego jest to, aby kwota raty kredytu w złotych nie przekraczała 50% miesięcznego dochodu klient, a w przypadku kredytu w obcej walucie 42%. Więcej w artykule Mikołaja Fidzińskiego – Comperia.pl na stronie www.rynekpierwotny.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »

Marzec 2025 to kolejny miesiąc korekty cen materiałów budowlanych

Cytat “Trwająca już półtora roku stabilizacja dynamiki cen materiałów budowlanych na niewielkim minusie zdaje się nie mieć końca. W lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak już miesiąc później sytuacja wróciła do normy. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż przesuwa się w czasie, co jednak w obecnej sytuacji rynkowej ma swoje uzasadnienie.”

Przeczytaj więcej »