Jak w I kwartale 2024 wyglądał rynek mieszkaniowy oczami kupujących?

Pierwsze miesiące tego roku przyniosły osobom poszukującym więcej spokoju i większy wybór mieszkań. Ponad połowa z nich deklarowała, że szuka mieszkania liczącego przynajmniej 30-40 mkw. Tylko co dziesiąta planowała wydać więcej niż 500 tys. zł.

A popyt? W portalu Nieruchomosci-online.pl zaobserwowano dużą aktywność na ofertach mieszkań, ale – jak wynika z obserwacji – nie przekładało się to na podpisane umowy w kancelariach notarialnych. Można więc mówić o pewnym uśpionym popycie.

Więcej informacji o poszukujących (o cenach także) znajdziecie w Przeglądzie rynku nieruchomości po I kw. 2024 r. przygotowanym przez portal Nieruchomosci-online.pl Link do artykułu: https://n-o.pl/przeglad-nieruchomosci-Ikw-24

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wyróżnienia z opcją zdjęcia 360. Tylko w Nieruchomosci-online.pl

Dodanie zdjęć 360 i stworzenie wirtualnej wizyty poprzez Kreator wirtualnych wizyt Nieruchomosci-online.pl dają dodatkową możliwość zwrócenia uwagi na ofertę. Wyróżnione ogłoszenia ze zdjęciem 360° mają 6 razy więcej odwiedzin niż wyróżnione ogłoszenia ze zwykłym zdjęciem. Jak wykorzystać tę wiedzę do efektywniejszego promowania nieruchomości na sprzedaż, podpowiada Dominika Mikulska.

Przeczytaj więcej »

Rynek najmu osiągnął równowagę

Cytat “Sytuacja na rynku najmu jest dużo korzystniejsza dla najemców niż rok temu. Oferta mieszkań na wynajem jest o 1,5% wyższa m/m i o 21% wyższa r/r. Oferta skurczyła się tylko w Poznaniu i w Trójmieście. Ceny najmu hamują, średnie stawki ofertowe spadły poniżej 3500 zł – wynika z kwietniowej analizy rynku najmu przeprowadzonej przez Otodom.”

Przeczytaj więcej »