Jak było? Sesja PAN PTEiDRN Osada Karbówko dzień drugi.

Na terenie Osady Karbówko zachwycały piękne chaty. Z wnętrzami jak najbardziej nowoczesnymi.
Na terenie Osady Karbówko zachwycały piękne chaty. Z wnętrzami jak najbardziej nowoczesnymi.
Piszę te słowa w poniedziałek 16 listopada 2009 r. – może na początek kilka słów o bankiecie Doradców Rynku Nieruchomości, który się odbył się w sobotę w budynku remizy zaraz po wykładzie.

Przy zastawionych stołach zasiedliśmy by świętować nasze spotkanie. Muzyka, urokliwe otoczenie i wspaniali ludzie… Co tu dużo opowiadać… Atmosferę sympatii i przyjaźni odnajdujemy na wszystkich naszych spotkaniach. Każdy nowy uczestnik witany jest jak stary przyjaciel. Tacy jesteśmy, takie po prostu jest nasze naprawdę już duże środowisko. Nie liczy się tu wiek i kto kim jest, tu jest się po prostu koleżanką, kolegą z którym można serdecznie pogadać. Rozmowom i tańcom nie było końca. Zastanawiałem się jakie foto powinno zilustrować ten fragment spotkania i mam kłopot, wszystkiego i tak nie da się pokazać… Wybrałem klika fotografii, fragment stołu biesiadnego, uśmiechnięte twarze uczestników, tańce.

Następnego dnia wszyscy zdyscyplinowanie stawili się na wykładzie przeprowadzonym przez znakomitego gościa Panią Profesor Ewę Kucharską Stasiak. Tematyka: “Rynek nieruchomości jako segment rynku kapitałowego. Cykle rynku nieruchomości a cykl koniunkturalny. Przegląd najciekawszych kryzysów rynku nieruchomości i źródeł ich powstania. Nieruchomość w oczach inwestora.Sytuacja na zagranicznych rynkach nieruchomości i jej wpływ na rynek nieruchomości w Polsce. Scenariusze rozwoju rynku nieruchomości w Polsce na przykładzie rynku mieszkaniowego i rynku nieruchomości biurowych.”

Po wykładzie kolejne osoby otrzymały od Zarządu PTEiDRN cieszące się coraz większym prestiżem Certyfikaty Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN.

Elitarny Certyfikat Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN otrzymały następujące Koleżanki i Koledzy: Mariola Dadun z Krakowa, Michał Helik z Gniezna, Agnieszka Kowalska – Filipek z Jastrzębia Zdroju, Jacek Krzysztoń z Nysy, Jerzy Maciejewski z Czerwonaka, Marcin Puton z Radomia, Jolanta Sosnowicz z Olsztyna, Wiesław Szymanek z Torunia, Anna Tulińska z Gliwic, Krystyna Zglińska z Torunia.

Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w Waszej pracy!!!!

Do naszego Towarzystwa złożyło akces kolejne kilkanaście osób. Wkrótce Zarząd rozpatrzy te deklaracje.

Cieszy nas wszystkich, że rozwija nam się to tak znakomicie, że nasza idea wzajemnego poznawania się i integracji zawodowej przez naukę sprawdziła się. Po wykładzie jeszcze chwilę porozmawialiśmy o organizowanej 18 grudnia 2009 roku w Warszawie IV Konferencji PTEiDRN (będzie 8 godzin kształcenia zawodowego) i trzeba było się rozstać. Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN, żeby jeszcze więcej transakcji było w naszych firmach, ale nie można mieć wszystkiego prawda?

Na koniec parę fotek żeby zobaczyć więcej naciśnij daną fotografię. Serdecznie Pozdrawiam. ZK Jak chcesz zobaczyć co było w pierwszym dniu popatrz

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »