Drogie mieszkania w Polsce

Za ceny nieruchomości odpowiada wiele czynników, takich jak: demograficzne, makroekonomiczne czy nastroje firm i potencjalnych nabywców. Z badań przeprowadzonych przez Global Property Guide wynika, że na wartość lokalu  nie ma wpływu sytuacja ekonomiczna. Home Broker postanowiło jednak zbadać związek pomiędzy poziomem PKB, a cenami mieszkań. Z analiz wynika, że w zestawieniu z innymi państwami, Polska wypada dość niekorzystnie. Porównując koszt  100-metrowego apartamentu w stolicy, a poziomem PKB, przeciętny Polak, aby na takie lokum zarobić musiałby odkładać oszczędności przez 32 lata.  Jak wygląda sytuacja w innych krajach?

Odpowiedź na to i wiele innych pytań w artykule Bartosza Turaka/Home Broker, zamieszczonego na portalu  www.bankier.pl, dostępnego pod linkiem.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

OC w życiu prywatnym najemcy – dlaczego warto je mieć?

Cytat “Rynek najmu mieszkań ma się w Polsce dobrze. Wielu osób nie stać na zakup mieszkania, nawet na kredyt. Wynajem mieszkania jest wówczas jedyną opcją. Ale czy bezpieczną? Za szkody powstałe w trakcie użytkowania mieszkania odpowiada najemca, a właściciel mieszkania nie zawsze je ubezpiecza. Eksperci SALTUS Ubezpieczenia radzą więc najemcom, aby zapewnili sobie ochronę, wykupując ubezpieczenie ruchomości domowych i OC w życiu prywatnym. “

Przeczytaj więcej »

REIT-y pomogą rozwinąć rynek najmu w Polsce

Cytat “Rynek najmu oraz rynek inwestycyjny w Polsce może rozwinąć się szybciej dzięki wprowadzeniu REIT-ów, twierdzą eksperci kancelarii Baker McKenzie. Kluczem do szybkiego rozwoju REIT-ów w Polsce będzie stabilność prawa, przejrzysta forma opodatkowania oraz ograniczenie barier wejścia.”

Przeczytaj więcej »