Domy pasywne sposobem na minimalne zużycie energii

Jak wynika z przyjętej 19 maja 2010 r. Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2010/30/UE, do 31 grudnia 2020 wszystkie nowe budynki mają mieć niemal zerowe zużycie energii. Dotyczy to m. in. domów pasywnych, w których zużycie energii ograniczone jest do minimum. Te energooszczędne budynki pozwalają na utrzymywanie optymalnej temperatury zarówno zimą jak i latem. Tak niskie zużycie energii wynika m.in. dzięki doskonałej izolacji domu, zapewnieniu szczelności budynki czy sprawnej wentylacji nawiewno-wywiewną z rekuperacją. Więcej informacji w artykule Miłosza Lipińskiego, Lipińscy Domy na stronie www.bankier.pl – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek najmu osiągnął równowagę

Cytat “Sytuacja na rynku najmu jest dużo korzystniejsza dla najemców niż rok temu. Oferta mieszkań na wynajem jest o 1,5% wyższa m/m i o 21% wyższa r/r. Oferta skurczyła się tylko w Poznaniu i w Trójmieście. Ceny najmu hamują, średnie stawki ofertowe spadły poniżej 3500 zł – wynika z kwietniowej analizy rynku najmu przeprowadzonej przez Otodom.”

Przeczytaj więcej »

Rynek mieszkań na wynajem z rekordem

Cytat “Knight Frank i Dentons przedstawiają raport o kondycji rynku BTR (Build-to-Rent) w Polsce. Najnowsze doniesienia potwierdzają dynamiczny rozwój tego rynku – w minionym roku oddano do użytkowania aż 5100 nowych mieszkań na wynajem, co względem minionego roku stanowi nie tylko wzrost na poziomie 40 proc., ale też nowy rekord. Jednocześnie należy podkreślić, że lokale z rąk instytucji to ciągle zaledwie 1,4% podaży mieszkań na wynajem w głównych miastach naszego kraju.”

Przeczytaj więcej »