Do you speak visual?

2fW biznesie Social media stały się silnikiem, napędzającym komunikację. Rozwój  portali społecznościowych osiąga coraz większą prędkość, dlatego też aby skutecznie zaistnieć na rynku, firmy, jak i prywatni przedsiębiorcy zakładają własne profile, dzięki którym szybciej docierają do konkretnej grupy docelowej. Jednak droga od konfiguracji profilu do osiągnięcia wyznaczonych celów biznesowych jest zawiła i wymaga doświadczonego kierowcy. Czy alternatywne formy komunikacji faktycznie dają marce duży zasięg? 

Johann Wolfgang von Goethe uważał, że kto nie idzie do przodu, ten się cofa. To sformułowanie idealnie odnosi się do sytuacji panującej obecnie w biznesie. Każdy kto chce zaistnieć musi wyjść przed szereg. Musi pokazać się z jak najlepszej strony i udowodnić, że jego usługi, czy oferty są bezkonkurencyjne. Tak też dzieję się na rynku nieruchomości. Konkurencja nieustannie wzrasta, a dotarcie do klienta staje się naprawdę trudne. Jak więc dotrzeć do odbiorcy i za pomocą jakich narzędzi zbudować stabilną pozycję na rynku?

Konsumenci mają coraz większą niechęć do standardowej reklamy. Męczą ich nudne  i  niezrozumiałe przekazy marketingowe. Unikają długich tekstów i przerysowanych opisów.  Dlatego też dużą popularność zyskują alternatywne działania społecznościowe, które przyciągają nowych klientów. Szczególną uwagę warto zwrócić na rozwijający się trend Do you speak visual?, a więc posługiwanie się w komunikacji głównie obrazem, a nie tekstem.

Realizacja tego rodzaju działań stała się szalenie istotna w branży nieruchomości. Konsumenci decydują o kupnie i wynajmie mieszkania nie na podstawie opisów, ale właśnie zdjęć – mówi Natalia Hatalska, ekspert w dziedzinie alternatywnych form komunikacji marketingowej. W związku z tym wśród pośredników w obrocie nieruchomościami coraz częściej obiera się strategie polegającą na publikowaniu atrakcyjnych i przydatnych treści – obrazów, które są poszukiwane przez określoną grupę odbiorców. Ważne, by konsument szybko wychwycił to, co się wyróżnia, dlatego też agenci, w prowadzonych przez siebie działaniach promocyjnych, używają portali społecznościowych. Aktywność w social media  przekłada się na wzrost sprzedaży oraz pozyskiwanie nowych klientów. Dzieje się tak za pomocą relacji, które zachodzą pomiędzy nadawcą, a odbiorcą. Ludzie częściej kupują mieszkania nie na podstawie opisu lecz obrazu. Jeden obraz może powiedzieć więcej niż tysiąc słów.  Dlatego też grafika i jego przesłanie odgrywa znaczącą rolę w pracy agenta.

W obrocie nieruchomościami przede wszystkim chodzi o to, by przyciągnąć uwagę, sprawić by klient zapoznał się z ofertą pośrednika. Element wizualny jest łatwiej zauważalny, kolorowy graficzny. Przyciąga wzrok szybciej niż treść. Klient szukając swojego wymarzonego domu, czy mieszkania przegląda oferty, które spełniają jego wymagania. Szuka lokum w odpowiednim klimacie i  aranżacji, tak by były one zgodne z jego gustem.

Istnieje przekonanie, że obecność na portalach społecznościowych i odnoszenie w nich sukcesów, to domena dużych i popularnych firm, jednak w rzeczywistości jest nieco inaczej. To miejsce dla każdego. Podstawą zaistnienia, także dla agenta w social media jest przemyślane działanie i odpowiednie wyeksponowanie tego co się oferuje klientowi.

link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/do-you-speak-visual/863/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

logoihouse

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »

Marzec 2025 to kolejny miesiąc korekty cen materiałów budowlanych

Cytat “Trwająca już półtora roku stabilizacja dynamiki cen materiałów budowlanych na niewielkim minusie zdaje się nie mieć końca. W lutym spadkowy trend został wprawdzie przełamany w symbolicznym wymiarze jednego promila, jednak już miesiąc później sytuacja wróciła do normy. Jak zauważają eksperci portalu RynekPierwotny.pl tym samym prognozowany średni wzrost stawek wciąż przesuwa się w czasie, co jednak w obecnej sytuacji rynkowej ma swoje uzasadnienie.”

Przeczytaj więcej »