Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? O szansach dochodzenia wynagrodzenia przez pośrednika

Zdarza się, że mimo podpisanej umowy pośrednictwa i zaangażowania, jakie pośrednik włożył w obsługę oferty, klient nie chce wywiązać się ze swojego zobowiązania i odmawia zapłaty prowizji. Pośrednik, który nie dysponuje dowodami potwierdzającymi wykonaną pracę, może zostać z niczym. Jak się przed tym zabezpieczyć? Co robić, aby uniknąć spraw sądowych o zapłatę wynagrodzenia, pisze Anna Niecikowska.

Czytaj artykuł

Autor:

Anna Niecikowska

Adwokat, ze ścisłą specjalizacją w zakresie prawa nieruchomości, od ponad 16 lat wspiera prawnie pośredników nieruchomości, głównie jako prawnik sądowy, doradca i szkoleniowiec. Przez te lata prowadziła obsługę prawną stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami, była ekspertem i wykładowcą Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się, publikując artykuły dotyczące rynku nieruchomości w czasopismach branżowych, a także na Facebooku czy LinkedInie.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2023.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

GUS: mieszkania i budynki niemieszkalne w I poł. 2023

Cytat “Główny Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące budownictwa w I półroczu 2023 roku. Wynika z nich, że w badanym okresie w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, odnotowano wzrost liczby i powierzchni mieszkań oddanych do użytkowania oraz spadek liczby i powierzchni budynków niemieszkalnych przekazanych do eksploatacji.”

Przeczytaj więcej »