Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz? O szansach dochodzenia wynagrodzenia przez pośrednika

Zdarza się, że mimo podpisanej umowy pośrednictwa i zaangażowania, jakie pośrednik włożył w obsługę oferty, klient nie chce wywiązać się ze swojego zobowiązania i odmawia zapłaty prowizji. Pośrednik, który nie dysponuje dowodami potwierdzającymi wykonaną pracę, może zostać z niczym. Jak się przed tym zabezpieczyć? Co robić, aby uniknąć spraw sądowych o zapłatę wynagrodzenia, pisze Anna Niecikowska.

Czytaj artykuł

Autor:

Anna Niecikowska

Adwokat, ze ścisłą specjalizacją w zakresie prawa nieruchomości, od ponad 16 lat wspiera prawnie pośredników nieruchomości, głównie jako prawnik sądowy, doradca i szkoleniowiec. Przez te lata prowadziła obsługę prawną stowarzyszeń pośredników w obrocie nieruchomościami, była ekspertem i wykładowcą Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się, publikując artykuły dotyczące rynku nieruchomości w czasopismach branżowych, a także na Facebooku czy LinkedInie.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2023.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Inwestycje w kamienice zyskują na popularności. Nie odstraszają nawet wyzwania konserwatorskie

Cytat “Rynek kamienic w Polsce, choć niszowy, dynamicznie się rozwija, a ponad 70 proc. takich budynków wciąż wymaga rewitalizacji. Ten proces bywa skomplikowany, m.in. ze względu na trudności techniczne i uzgodnienia z konserwatorami zabytków, które mogą się ciągnąć latami. Mimo to kamienice zyskują na popularności dzięki swojemu klimatowi, historycznej wartości i możliwościom inwestycyjnym, szczególnie w centralnych lokalizacjach, a ceny takich nieruchomości z roku na rok sukcesywnie rosną.”

Przeczytaj więcej »