Budowane na wynajem. Kolejny krok do profesjonalizacji najmu mieszkań w Polsce

Po dekadach rynku spontanicznego, rozdrobnionego i mało uregulowanego, polski rynek nieruchomości mieszkaniowych budowanych na wynajem znajduje się w wyjątkowym momencie rozwoju. Tempo jego wzrostu przekroczyło oczekiwania nas wszystkich, czego minusem jest sytuacja, w której funkcjonującym w Polsce podmiotom niejednokrotnie brakuje wiedzy na temat zasad kierujących segmentem PRS (Private Rented Sector). Początki rozwoju sektora niosą za sobą wiele szans i wyzwań, przed którymi stają wszystkie grupy interesariuszy, przekonuje Przemysław Chimczak-Bratkowski.

Czytaj artykuł

Autor:

Przemysław Chimczak-Bratkowski

Współzałożyciel ThinkCo, firmy doradczej specjalizującej się w analizie rynku oraz tworzeniu strategii nowych inwestycji. Prezes Fundacji Rynku Najmu, organizacji powstałej w celu profesjonalizacji i tworzenia standardów najmu w Polsce. Architekt i ekspert w dziedzinie inwestycji na wynajem (PRS, prywatnych akademików, colivingów, domów seniora), co potwierdzone zostało w 2019 roku międzynarodową nagrodą Archi-World Academy Award.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 4/2021.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkanie pod wynajem na doby. Czy można na nim zarobić na kolejne?

Cytat “Wynajem krótkoterminowy – zarówno pokoi, jak i apartamentów – zyskuje w Polsce coraz większą popu arność. Właściciele nieruchomości, zamiast decydować się na wynajem długoterminowy z jednym lokatorem, coraz częściej wybierają model rotacyjny, gdzie co kilka dni przyjmują nowych gości, często turystów lub osoby odwiedzające daną lokalizację w celach zawodowych/biznesowych. Powodem jest potencjał wyższych zysków i elastyczność, ale też większe wymagania i ryzyko. Warto więc zadać sobie pytanie: czy taki sposób zarabiania faktycznie się opłaca i w jakich warunkach?”

Przeczytaj więcej »