Branżowa poprawność językowa. Część 1

Branża nieruchomości rządzi się swoimi prawami. Jej przedstawiciele posługują się charakterystyczną terminologią i… nierzadko zdarzają im się wpadki. A dbałość o poprawność językową ma tutaj ogromne znaczenie. Kiedy mowa o kwestiach prawnych czy finansowych, nie można pozwolić sobie na błąd, bo nawet jeden może zniweczyć długo planowaną transakcję. Jak dobrze mówić o nieruchomościach?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Andrzeja Jakiela – link do artykułu
andrzej-jakielAutor:
Andrzej Jakiel – prawnik, analityk i doradca rynku nieruchomości, zarządca, pośrednik licencja państwowa nr 15, mediator sądowy. Prezes OSRN, wiceprezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości. Założyciel Grupy Mediator Polska Sp. z o.o. www.mediator-estate.pl.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości ESTATE numer 3/2016 pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Przygotuj czerwoną teczkę. Prawniczka podpowiada sposób na uporządkowanie i zabezpieczenie majątku dla bliskich

Cytat “Wiele osób przez lata gromadzi oszczędności i inne aktywa w różnych instytucjach finansowych, takich jak banki, fundusze inwestycyjne, rachunki maklerskie czy polisy ubezpieczeniowe. Po śmierci właściciela dostęp do tych środków może wymagać podjęcia dodatkowych działań, zwłaszcza jeśli spadkobiercy nie posiadają pełnej wiedzy o istniejących aktywach. Instytucje finansowe nie mają obowiązku informowania o aktywach zmarłego, dlatego zdarza się, że środki te pozostają na nieaktywnych rachunkach przez lata. Aby uporządkować sprawy finansowe i ułatwić bliskim dostęp do istotnych informacji, warto przygotować tzw. czerwoną teczkę. “

Przeczytaj więcej »