Autostrada pół metra od balkonów zgodna z prawem. Kuriozalne tłumaczenia władz

Gigantyczny most, będący częścią jeszcze większej autostrady, biegnący zaledwie pół metra od balkonów? Inwestycja, na którą zdecydował Egipt, wywołuje oburzenie lokalnych mieszkańców. Władze twierdzą jednak, że wszystko zrealizowano zgodnie z prawem.

Mostnir Shady Ahmed/ El Soadaa Group / https://www.indiatimes.com/trending/wtf/upcoming-flyover-in-egypt-stands-just-inches-away-from-residential-buildings-513252.html

Mieszkańcy jednego z egipskich osiedli będą mieli autostradę na wyciągnięcie ręki. I tym razem nie jest to, niestety, przenośnia. Jak donosi “India Times” projektanci mostu Teraet Al-Zomor, będącego fragmentem szerokopasmowej drogi, poprowadzili konstrukcję zaledwie 50 cm od czterech budynków mieszkalnych w Kairze.

Budowlana konstrukcja ma 12 kilometrów długości i ponad 65 metrów szerokości, trudno więc sądzić, że tak potężny projekt odbył się bez odpowiedniego procesu planistycznego.

Władze tłumaczą, dlaczego autostrada pobiegnie pół metra od balkonów

Projekt rodzi dla właścicieli nieruchomości wiele zagrożeń – od nadmiernego hałasu, przez brak słońca na niższych kondygnacjach. Czy jednak naprawdę możliwe jest, by ktoś w tak bliskim sąsiedztwie ruchliwej drogi mógł w ogóle mieszkać?

Jak wyjaśnia lokalna prasa, zdaniem władz budynki mieszkalne widoczne na zdjęciach to samowola budowlana. Zapowiadają, że po ukończeniu mostu bloki zostaną rozebrane, a lokatorzy przymusowo wysiedleni.

Mieszkańcy będą musieli się wyprowadzić? Lokalny polityk bierze ich w obronę

W sprawę włączył się Mohamed Fouad, parlamentarzysta reprezentujący region. – Prace nad tym projektem ruszyły nagle i szybko postępowały. To spowodowało gigantyczny chaos w procesie wdrażania wcześniej przyjętego planu – stwierdził. Dodał, że most stanowi naruszenie prywatności i naraża mieszkańców na niebezpieczeństwo.

Mieszkańcy nie zostaną jednak pozostawieni samymi sobie – otrzymają finansową rekompensatę. Nie oznacza to jednak, że zgadzają się oni z decyzją oficjeli. Twierdzą bowiem, że budynki nie są legalne – pozwolenie na ich wzniesienie wydano w roku 2008. W tym wypadku chodziło, najprawdopodobniej, o zalegalizowanie samowoli.

Warto inwestycji jest spora – wynosi ok. 5 mld funtów egipskich, co stanowi równowartość ok. 320 mln dol.

Zobacz wideo Jak mocno koronawirus uderzy w rynek nieruchomości?

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Rynek najmu osiągnął równowagę

Cytat “Sytuacja na rynku najmu jest dużo korzystniejsza dla najemców niż rok temu. Oferta mieszkań na wynajem jest o 1,5% wyższa m/m i o 21% wyższa r/r. Oferta skurczyła się tylko w Poznaniu i w Trójmieście. Ceny najmu hamują, średnie stawki ofertowe spadły poniżej 3500 zł – wynika z kwietniowej analizy rynku najmu przeprowadzonej przez Otodom.”

Przeczytaj więcej »

Rynek mieszkań na wynajem z rekordem

Cytat “Knight Frank i Dentons przedstawiają raport o kondycji rynku BTR (Build-to-Rent) w Polsce. Najnowsze doniesienia potwierdzają dynamiczny rozwój tego rynku – w minionym roku oddano do użytkowania aż 5100 nowych mieszkań na wynajem, co względem minionego roku stanowi nie tylko wzrost na poziomie 40 proc., ale też nowy rekord. Jednocześnie należy podkreślić, że lokale z rąk instytucji to ciągle zaledwie 1,4% podaży mieszkań na wynajem w głównych miastach naszego kraju.”

Przeczytaj więcej »