Weryfikacja przychodów uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości.

Urzędnicy skarbowi sprawdzają w deklaracjach podatkowych czy sprzedaż nieruchomości była dokonana na poziomie cen rynkowych. Jeśli nie jest tak, można spodziewać się procedury szacowania przychodu. Kwestia ta jest niezwykle problematyczna, często koniec znajduje dopiero na rozprawie sądowej. Nie każda sprzedaż lokalu po niższej cenie jest uznawana za unikanie podatku. Naczelny Sąd Administracyjny uznaje zastosowanie takiego rozwiązania, jeśli istnieją uzasadnione przyczyny.
Więcej w artykule autorstwa Przemysława Molika źródło: Dziennik Gazeta Prawna na stronie http://www.gazetaprawna.pl link do artykułu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »