8 maja 2013 r. Odbyło się posiedzenie komisji senackich w sprawie ustawy deregulacyjnej.

W dniu 8 maja 2013 roku w Senacie obradowały wspólnie trzy senackie komisje: Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Komisja Gospodarki Narodowej oraz Komisja Ustawodawcza przedmiotem posiedzenia było rozpatrzenie ustawy o zmianie ustaw regulujących wykonywanie niektórych zawodów czyli ustawy deregulacyjnej. W posiedzeniu brali udział przedstawiciele środowiska rynku nieruchomości. Podczas posiedzenia nie przeprowadzono głosowań, podjęto jedynie dyskusję na temat deregulacji. Z przebiegu dyskusji wynika, że deregulacja cieszy się uznaniem większości senatorów. W szczególności usunięcie z ustawy o gospodarce nieruchomościami przepisów dotyczących pośredników w obrocie nieruchomościami i zarządców nieruchomości, nie spotkało się z głosami sprzeciwu ze strony senatorów. Głosowanie poprawek do ustawy w połączonych komisjach odbędzie się 14 maja. Wynik zdaje się być przesądzony. Następnie ustawą zajmie się Senat na posiedzeniu plenarnym.(zk)

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Polacy nie rezygnują z Hiszpanii. Od 2020 r. kupili ponad 15 tys. mieszkań. Co z cenami?

Cytat “Moda na hiszpańskie nieruchomości wśród Polaków nie maleje. Jak wynika z danych Biura Maklerskiego Pekao, od 2020 r. nasi rodacy kupili w Hiszpanii ponad 15 tys. mieszkań. Tylko w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2025 r. stali się właścicielami ponad 3 tys. nieruchomości. Jak hiszpańskie podwyżki wypadają na tle wzrostu cen mieszkań w polskich miastach?”

Przeczytaj więcej »

Nie tylko Warszawa, Wrocław i Łódź. Spadki cen mieszkań pojawiły się też w mniejszych miastach

Cytat “Częstochowa, Radom, Płock czy Dąbrowa Górnicza – w tych miastach najłatwiej o niższe ceny ofertowe mieszkań niż przed rokiem – wynika z danych Otodom Analytics. Choć wzrost cen wyraźnie zwolnił także w mniejszych miastach, a w kilku z nich pojawiły się spadki, to nie zabrakło i takich, w których wycena najmniejszych metraży po raz pierwszy przekroczyła 10 tys. zł/mkw.”

Przeczytaj więcej »