750 zł za pokój, który kiedyś w połowie był balkonem? “Patologii mieszkaniowej ciąg dalszy”

Właściciele nieruchomości czasami robią naprawdę wiele, by na małej powierzchni mieszkania zmieścić jak największą liczbę pokoi i lokatorów. Zdarza się, że prowadzi to do niecodziennych sytuacji. W mediach społecznościowych krąży zdjęcie pokoju do wynajęcia, który kiedyś, w części, był prawdopodobnie balkonem. Kosztuje sporo.

Źródło: Tomek Kwiatek @forby777/Twitter/pxhere.com/pl/photo/1437945

W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia z ogłoszenia o wynajmie pokoju. Internauci szybko zauważyli, że układ pomieszczenia jest nietypowy. Prawdopodobnie wcześniej w części pokoju mieścił się balkon. Zdjęcie umieszone na Twitterze dotyczy ogłoszenia umieszczonego na Facebooku. Lokal znajduje się we Wrocławiu. Szeroko dyskutują na jego temat użytkownicy obu protali społecznościowych.

750 zł za pokój tak wąski, że ledwie mieści się biurko

Największe zdziwienie wśród internautów budzi jednak cena. Za wyjątkowo małe i wąskie pomieszczenie trzeba bowiem zapłacić 750 zł.

– Patologii mieszkaniowej ciąg dalszy – komentuje jeden z użytkowników Twittera. – Całe mieszkanie ogólnie składa się z… 9 pokoi. Dobrze, że są dwie łazienki – dodaje. Stwierdza też, że ogłoszenie “reprezentuje wszystko, co najgorsze we współczesnym biznesie wynajmowania mieszkań w Polsce”.

W internetowej dyskusji głos zajęła właścicielka mieszkania – informuje Money.pl. – Ciężko powiedzieć czy był to balkon, jak kupowaliśmy ta część była już otwarta na pokój. Nie wiem, jak było wcześniej – wyjaśnia zapewniając, że pomieszczenia są ciepłe.

– Trzeba wciągać brzuch, żeby dostać się do biurka – ocenia jedna z internautek.

“Jeżeli nie będziemy protestować, to znaczy, że się na to zgadzamy”

Kolejny z komentujących jest bardziej dosadny. –  Próba zrobienia kokosów na 40-metrowym mieszkaniu, ścianki działowe z papieru […] Jeżeli nie będziemy protestować, to znaczy, że się na to zgadzamy – stwierdza.

Ocenia też, że standard wynajmowanych mieszkań powinien być wyższy – Wynajem mieszkania to jest usługa, zobowiązanie, a nie relacja Pan i niewolnik, który ma się cieszyć, że łóżko zmieściło się do wnęki – dodaje.

Są i komentarze, które właściciela nieruchomości bronią. – Prawa rynku. Przymusu wynajęcia nie ma – zauważa jeden z użytkowników Twittera. – Jak się znajdzie chętny na taki pokój w tej kwocie, to znaczy, że tyle właśnie był wart. Popyt, podaż, względna wartość, te sprawy – dodaje inny.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Mieszkania za mniej niż 2 tys. zł/mkw.? Wojsko „czyści magazyny”, również w największych miastach

Cytat “Mniej niż 2 tys. zł/mkw. – nawet takie stawki można znaleźć w przetargach prowadzonych przez Agencję Mienia Wojskowego w związku ze sprzedażą mieszkań. W największych stolicach województw wojskowe lokale są wyceniane od niespełna 5,5 tys. zł/mkw. – czyli dwukrotnie niżej od średniej rynkowej. Wyjaśniamy, jak przystąpić do przetargu i na co uważać, żeby okazja życia nie zamieniła się w wydmuszkę.”

Przeczytaj więcej »

Budowa domu zaczęła wyraźnie drożeć. Tyle teraz kosztuje własny dom

Cytat “Pierwsze wiosenne miesiące przyniosły wyraźne podwyżki kosztów budowy domu – wynika z danych serwisu wielkiebudowanie.pl. Choć ceny materiałów wciąż są niższe niż przed rokiem, to w dwucyfrowym tempie zaczęły rosnąć cenniki budowlańców. Tylko w ciągu jednego miesiąca robocizna podrożała przeciętnie o ponad 5 proc. Sprawdzamy, ile wiosną 2026 r. trzeba wydać, by zbudować dom.”

Przeczytaj więcej »