750 zł za pokój, który kiedyś w połowie był balkonem? “Patologii mieszkaniowej ciąg dalszy”

Właściciele nieruchomości czasami robią naprawdę wiele, by na małej powierzchni mieszkania zmieścić jak największą liczbę pokoi i lokatorów. Zdarza się, że prowadzi to do niecodziennych sytuacji. W mediach społecznościowych krąży zdjęcie pokoju do wynajęcia, który kiedyś, w części, był prawdopodobnie balkonem. Kosztuje sporo.

Źródło: Tomek Kwiatek @forby777/Twitter/pxhere.com/pl/photo/1437945

W mediach społecznościowych można znaleźć zdjęcia z ogłoszenia o wynajmie pokoju. Internauci szybko zauważyli, że układ pomieszczenia jest nietypowy. Prawdopodobnie wcześniej w części pokoju mieścił się balkon. Zdjęcie umieszone na Twitterze dotyczy ogłoszenia umieszczonego na Facebooku. Lokal znajduje się we Wrocławiu. Szeroko dyskutują na jego temat użytkownicy obu protali społecznościowych.

750 zł za pokój tak wąski, że ledwie mieści się biurko

Największe zdziwienie wśród internautów budzi jednak cena. Za wyjątkowo małe i wąskie pomieszczenie trzeba bowiem zapłacić 750 zł.

– Patologii mieszkaniowej ciąg dalszy – komentuje jeden z użytkowników Twittera. – Całe mieszkanie ogólnie składa się z… 9 pokoi. Dobrze, że są dwie łazienki – dodaje. Stwierdza też, że ogłoszenie “reprezentuje wszystko, co najgorsze we współczesnym biznesie wynajmowania mieszkań w Polsce”.

W internetowej dyskusji głos zajęła właścicielka mieszkania – informuje Money.pl. – Ciężko powiedzieć czy był to balkon, jak kupowaliśmy ta część była już otwarta na pokój. Nie wiem, jak było wcześniej – wyjaśnia zapewniając, że pomieszczenia są ciepłe.

– Trzeba wciągać brzuch, żeby dostać się do biurka – ocenia jedna z internautek.

“Jeżeli nie będziemy protestować, to znaczy, że się na to zgadzamy”

Kolejny z komentujących jest bardziej dosadny. –  Próba zrobienia kokosów na 40-metrowym mieszkaniu, ścianki działowe z papieru […] Jeżeli nie będziemy protestować, to znaczy, że się na to zgadzamy – stwierdza.

Ocenia też, że standard wynajmowanych mieszkań powinien być wyższy – Wynajem mieszkania to jest usługa, zobowiązanie, a nie relacja Pan i niewolnik, który ma się cieszyć, że łóżko zmieściło się do wnęki – dodaje.

Są i komentarze, które właściciela nieruchomości bronią. – Prawa rynku. Przymusu wynajęcia nie ma – zauważa jeden z użytkowników Twittera. – Jak się znajdzie chętny na taki pokój w tej kwocie, to znaczy, że tyle właśnie był wart. Popyt, podaż, względna wartość, te sprawy – dodaje inny.

 

Autor:

Źródło patrz LINK
Artykuł pochodzi z portalu


Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Wizerunek współpracy

Wizerunek pośrednika w obrocie nieruchomościami cierpi na tym, że świadczone w branży usługi są niejednolite pod względem standardu i jakości obsługi klienta. O różnym podejściu do pracy i współpracy Dominika Mikulska rozmawia z Iloną Mastalerz, dyrektorem zarządzającym PRO-PER-TY Polska, i Katarzyną Mróz, kierownikiem biura PRO-PER-TY Warszawa.

Przeczytaj więcej »

Budowa domu: ile kosztuje, co nas może zaskoczyć?

Cytat “Poświęcony kwestiom związanym z budową domu raport Oferteo.pl pokazuje, że w minionym roku Polacy budowali przeważnie za pieniądze pożyczone od banku. Nie jest więc zaskoczeniem, że większość z nas robiła, co mogła, aby ograniczyć koszty inwestycji, wykonując część prac własnym sumptem. Mimo to średni koszt budowy w 2020 roku bliski był kwoty 0,5 mln zł.”

Przeczytaj więcej »

Planujesz remont? Przygotuj się na koszty

Cytat “W górę poszły nie tylko ceny usług remontowych, ale też materiałów budowlanych. Ceny rosną z miesiąca na miesiąc – podaje poniedziałkowa “Gazeta Wyborcza” i wyjaśnia: pandemia sprawiła, że Polacy jeszcze chętniej zmieniają swoje wnętrza.”

Przeczytaj więcej »