Życie na strzeżonym osiedlu

Lokale na strzeżonych osiedlach są najpopularniejsze wśród nabywców. Wejścia do tego rodzaju osiedli strzegą wysokie ogrodzenia, ochroniarze, kamery, jednak czy te zabezpieczenia rzeczywiście pomagają? Strzeżone osiedla są jak małe miasteczka, odgrodzone od świata zewnętrznego. Znajdziemy w nich podstawowe punkty usługowe. Jest w nich cicho i spokojnie. Podwórka są zadbane i czyste. Dzieci bawią się na ulicy. Mieszkańcy mają poczucie bezpieczeństwa. Dbają o przestrzeń wokół siebie bo wiedzą, że to jest ich własność to jednak prowadzi do podziału na ludzi „stąd” i „z zewnątrz”. Wady i zalety życia na strzeżonym osiedlu na stornie www.gazetaprawna.pl w artykule ze źródła RynekPierwotny.com – link do artykułu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »