Doradca Rynku Nieruchomości PTEiDRN Seminarium 4-5 X 2014 rok Smardzewice „Problematyka ochrony zabytków w obrocie i zarządzaniu nieuchomościami. Portale nieruchomościowe, własna aktywność i co jeszcze? Rynek nieruchomości a rewolucja technologiczna”.

ZOSTAŃ DORADCĄ RYNKU NIERUCHOMOŚCI. Seminarium 4-5 X 2014 rok Smardzewice. Dwie sesje Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEIDRN.

I. „Zabytek w obrocie nieruchomościami. Procedury ochrony zabytków – istotny element wykonywania usług na rynku nieruchomości”.

II. „Komercyjne i niekomercyjne narzędzia promocji i wyszukiwania ofert nieruchomości. Portale nieruchomościowe, własna aktywność i co jeszcze? Rynek nieruchomości po rewolucji technologicznej”.

Zapraszamy na kolejną sesję Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN. W dniach 4 – 5 października 2014 roku spotykamy się w Smardzewicach w Hotelu Molo położonym nad Zalewem Sulejowskim gdzieś pomiędzy Łodzią a Warszawą.

[ZABYTEK TO NIE PROBLEM]

Sesja pierwsza – sobotnia naszej Akademii dla Doradców Rynku Nieruchomości poświęcona będzie jakże często występującej w obrocie nieruchomościami a także w zarządzaniu i wycenie nieruchomości tematyce nieruchomości zabytkowych. Będziemy o tym rozmawiać analizując obowiązujące prawo i procedury jak też kwestie praktyczne. Spojrzymy również na zabytki jako istotny i potrzebny element rzeczywistości rynku nieruchomości.

Problematyka godzenia wartości kulturowych jaką zawiera w sobie zabytek i współczesnych, nowoczesnych funkcji nieruchomości stanowi wielkie wyzwanie nie tylko dla architektów, inwestorów jak tez dla wszystkich zawodów funkcjonujących na rynku nieruchomości. Wiemy, że nie jest to tematyka często występująca na konferencjach, seminariach i szkoleniach, z tym większą determinacją zajmiemy się tym tematem na najbliższej sesji naszej Powszechnej Akademii Nieruchomości (PAN) PTEiDRN.

[NASZA PRZYSZŁOŚĆ]
Sesja druga – niedzielna to sesja – debata nad przyszłością zawodów rynku nieruchomości w obliczu zmieniających się reguł gry dotychczas występujących na tym rynku. To próba znalezienia odpowiedzi na na pytania o przyszłość pośrednictwa, zarządzania, doradztwa i wyceny na rynku nieruchomości.

Będziemy debatować o wzrastającej roli nieruchomościowych portali internetowych w działaniach firm obsługi rynku nieruchomości. Będziemy rozmawiać o nieportalowych narzędziach, działaniach promocji i reklamy ofert nieruchomości. Będziemy dyskutować o perpektywach zawodów rynku nieruchomości.

Harmonogram sesji.

4 października 2014 rok – sobota
9 00 – rejestracja uczestników sesji
10 00 – Początek sesji I – w trakcie przerwy kawowe
14 00 Obiad
16 00 Zakończenie Seminarium
20 00 Uroczysta kolacja

5 października 2014 rok – niedziela
8 30 Sekretariat Seminarium – rejestracja
9 00 – Początek Sesji II – w trakcie przerwa kawowa
14 00 Obiad
15 00 zakończenie sesji. Wręczenie Certyfikatów dla osób które uzyskały tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN
RAZEM 16 godzin edukacyjnych w ramach kształcenia ustawicznego – doskonalenia zawodowego Seminarium interdyscyplinarne przeznaczone dla pośredników w obrocie nieruchomościami, rzeczoznawców majątkowych, zarządców nieruchomości.

Program Pierwszej Sesji – sobota


Wykładowca: mgr inż. arch. Wojciech SZYGENDOWSKI – Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków.

Z wykształcenia architekt, absolwent Politechniki Łódzkiej oraz Studium Podyplomowego Badań Zabytków Architektury na Politechnice Warszawskiej. Przez blisko 20 lat zatrudniony w Pracowni Konserwacji Zabytków w Łodzi i w Kielcach, gdzie pracował w pionie wykonawczym oraz jako projektant i badacz architektury. Przez kilka lat odbywał prywatną praktykę we własnej firmie projektowej ze specjalizacją konserwacji zabytków. W tym czasie autor licznych projektów konserwatorskich adaptacji, rekonstrukcji, remontów obiektów zabytkowych, studiów urbanistyczno – konserwatorskich oraz dokumentacji badawczych w kraju i za granicą (Estonia, Łotwa). Od 1995 roku – Miejski Konserwator Zabytków w Urzędzie Miasta Łodzi zaś od kwietnia 2005 r. do dziś pełni funkcję Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
W 1999 r. pracował w zespole ekspertów (z ramienia samorządów) przygotowujących nowelizację ustawy o samorządzie oraz ustawy ochronie dóbr kultury. Współtwórca pierwszego w Polsce skansenu miejskiej architektury drewnianej przy Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wykładowca na Studium Podyplomowym Ochrony Historycznych Struktur Budowlanych na Politechnice Łódzkiej, a także Wydziale Geografii i w Katedrze Historii Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego.
Autor kilkunastu publikacji w materiałach z sesji naukowych, w prasie popularnej („Spotkania z Zabytkami”, „Zabytki – Heritage” i „Renowacje i Zabytki”), branżowej oraz fachowej.

Tematyka Pierwszej Sesji

PROBLEMATYKA SZKOLENIA PRZEPROWADZONEGO PRZEZ KONSERWATORA ZABYTKÓW.

I. Przybliżenie podstawowych pojęć dotyczących problematyki konserwatorskiej:
 Rozróżnienie pojęć ochrona zabytków i opieka nad zabytkami;
 Formy ochrony zabytków (pomnik historii, rejestr zabytków, wojewódzka ewidencja zabytków, gminna ewidencja zabytków) oraz rola konserwatora w procesie uzgadniania tych dokumentów;
 Problematyka dziedzictwa kulturowego w podstawowych dokumentach związanych z procesami inwestycyjnymi i planistycznymi (prawo budowlane, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, decyzja o warunkach zabudowy);
 Charakter i zakres prac związanych z opieką nad zabytkami – ogólny przegląd pojęć i problematyki;
 Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami – podstawowe narzędzie działań konserwatora zabytków oraz właściciela (użytkownika) obiektu zabytkowego.
II. Ogólny przegląd elementów i detali architektonicznych występujących w obiektach zabytkowych:
 pojęcia ogólne;
 elementy ścian;
 otwory w przegrodach budowlanych;
 stropy i sklepienia;
 zwieńczenia budynku, dachy;
 schody.
III. Cechy i wyróżniki stylów architektonicznych, jak rozpoznać, kiedy został wzniesiony zabytek?

Program Drugiej Sesji – niedziela

Moderatorami tej sesji będącej swoistą debatą – naszego październikowego seminarium będą specjaliści rynku nieruchomości oraz uczestnicy sesji.

Tomasz Błeszyński
Tomasz Błeszyński

Tomasz BłeszyńskiDoradca Rynku Nieruchomości, znany i ceniony komentator spraw rynku nieruchomości, wieloletni działacz społeczny na  rynku nieruchomości, wiceprezydent Federacji Porozumienie Polskiego Rynku Nieruchomości,

Jarosław Krajewski
Jarosław Krajewski

Jarosław KrajewskiDoradca Rynku Nieruchomości, wieloletni zarządca i pośrednik, wieloletni działacz społeczny działający na rynku nieruchomości, wiceprezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości.

Zbigniew Kubiński
Zbigniew Kubiński

Zbigniew KubińskiDoradca Rynku Nieruchomości, Prezydent Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości i Federacji F PPRN.

Tematyka Drugiej Sesji, Tezy do debaty.
„Komercyjne i niekomercyjne narzędzia promocji i wyszukiwania ofert nieruchomości. Portale nieruchomościowe, własna aktywność i co jeszcze? Rynek nieruchomości po rewolucji technologicznej”.

Rynek nieruchomości zmienia się w zawrotnym tempie – TRUIZM.
Czy zmiany mają istotny wpływ na uczestników rynku nieruchomości? – PYTANIE RETORYCZNE.

Koniunktura wymusza zmiany w działalności przedsiębiorców, zmiany w znacznej części to efekt rewolucji technologicznej. To co było podstawową usługą przedsiębiorstw pośredniczących w obrocie nieruchomościami – odpłatnym świadczeniem, obecnie dostępne jest prawie dla każdego z urządzenia powszechn ego użytku; komputera, tabletu, komórki… Także zarządzanie nieruchomościami podlagać zaczyna konfrontacji jaką nieomal online zapewnia Internet – porównywanie jakości usług z oferowanymi przez konkurencję.
Sytuacja jest dynamiczna, wszystko przed nami. Co będzie na końcu tej drogi? Stajemy wobec konieczności zmian w prowadzeniu działalności na rynku nieruchomości. Słowa „dostosuj się albo zgiń” nabierają nowego coraz bardziej realnego sensu.
Zmienia się rola uczestników rynku nieruchomości. Portale nieruchomościowe dotychczas dostarczający usług wsparcia – usług udostępniania ofert nieruchomości przejmują rolę podmiotów ustalających warunki na tym rynku. Widoczne staje się uzależnienie od usług portali firm pośredniczących w stopniu nieznanym czasom reklamy papierowej. Bolesnym staje się drenaż finansowy firm. Wreszcie, wizja portali – recenzentów jakości świadczonych usług przez poszczególne przedsiębiorstwa „egzekwujących„ określone przez siebie standardy wykonywania usług. Czyżby faktycznym sprzedawcą usług pośrednictwa miało nie być biuro nieruchomości, ale portal ze swoimi standardami obsługi? Biura nieruchomości jako poddostawcy usług oferowanych przez portale? Konsument wybierający nie biura nieruchomości a portale i określone standardy usług obowiązujące w nim. Portal edukator podmiotów na rynku nieruchomości, kształcący dla „siebie” podmioty rynku nieruchomości, by były sprawnymi podwykonawcami w wielkiej portalowej machinie pozyskiwania i sortowania ofert nieruchomości.

Pytania. Czy rozwój technologiczny nie wyruguje także dotychczasowe wykonywanie usług wyceny czy zarządzania nieruchomościami? Czy wizja zastąpienia dotychczasowych wycen, algorytmami opartych na ogromną bazie zrealizowanych transakcji nieruchomości, dostępnych na wyspecjalizowanych portalach jest nierealna?

Jak sformatować  firmę, aby w obecnej sytuacji nie tylko nie wypaść z rynku, ale aby korzystając z nowych trendów osiągnąć sukces?

W trakcie debaty przedstawiony zostanie między innymi referat Tomasza Błeszyńskiego „Blaski i cienie marketingu na rynku nieruchomości” 1. marketing na rynku nieruchomości, 2. jak, kiedy i gdzie się reklamować, 3. dla kogo i do kogo mamy dotrzeć, 4. sprawdzone kanały komunikacji marketingowej, 5. gdzie zamieszczać reklamy ofert nieruchomości, 6. jak przygotować ofertę i na co zwracać uwagę, 7. potęga Internetu, 8. wady i zalety stron WWW, 9. zdjęcia, filmy, nowe technologie.

Na te tematy będziemy debatować w drugim dniu naszej Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN.

Uczestnicząc w naszym Seminarium otwierasz sobie możliwość otrzymania prestiżowego tytułu Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN. Jeśli chcesz więcej wiedzieć o Certyfikacie Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zobacz ten LINK A najlepiej zadzwoń i zapytaj o sesję lub o Certyfikat Doradcy Rynku nieruchomości PTEiDRN telefon Sekretariatu PTEiDRN 510 069 316 lub 501 213 604.

ZAPRASZAMY! Pobierz zgłoszenie wypełnij i po opłaceniu wyślij skan mailem na adres mail biuro@profesjonalista.net lub faxem na numer 42 636 40 20

Zgłoszenie w formacie doc

Zgłoszenie w formacie pdf

Koszt

Koszt Seminarium: 490,00 złotych od uczestnika. Opłata obejmuje: udział w zajęciach, obiad i uroczysta kolacja w dniu 4 października 2014 r. (sobota), obiad w dniu 5 października 2014 r. (niedziela), przerwy kawowe i materiały seminaryjne – opłata nie obejmuje zakwaterowania. Opłata nie podlega zmianie przy rezygnacji z części świadczeń. Osoba towarzysząca na uroczystej kolacji dodatkowo 200,00 złotych, (Członkowie PTEiDRN z opłaconymi składkami za uczestnictwo płacą 360,00 zł).

Zakwaterowanie
Hotel Centrum Konferencyjno-Rekreacyjne MOLO. 97-213 Smardzewice ulica Klonowa 16. Uczestnicy rezerwują noclegi w swoim zakresie – dla uczestników Sesji noclegi z bonifikatą na hasło Doradca Rynku Nieruchomości.
Kontakt RECEPCJA Tel. +48 44 726 40 00, kom: 695 380 368, e-mail: recepcja@centrummolo.pl

Centrum MOLO położone jest w malowniczej scenerii lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego, w centralnej Polsce (120 km od Warszawy, 60 km od Łodzi). Wyjątkowa lokalizacja obiektu – nad brzegiem Zalewu Sulejowskiego, z doskonałym dojazdem praktycznie z każdego miejsca w Polsce i miłą profesjonalną obsługą sprawia, że każdy pobyt, zarówno biznesowy jak i indwywidualny pozostawia miłe wrażenia i dawkę pozytywnej energii.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Życzenia Bożonarodzeniowe

W oczekiwaniu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rokżegnamy minione miesiące i pełni nadziei spoglądamy w przyszłość.Pragniemy przeżyć niepowtarzalne świąteczne chwile w pokoju

Przeczytaj więcej »

Co z rynkiem nowych mieszkań w 2025 roku?

Cytat “Oferta nowych mieszkań jest bogata, ale kupujących wciąż brakuje. Rok 2024 na rynku pierwotnym upłynął pod znakiem wyraźnego spowolnienia, które stało się wyzwaniem zarówno dla deweloperów, jak i potencjalnych nabywców. Wraz z Markiem Wielgo podsumowujemy najważniejsze trendy minionych miesięcy i sprawdzamy, jakie prognozy na 2025 rok niesie rynek nieruchomości.”

Przeczytaj więcej »