Zmiany w prawie w zakresie energooszczędności budynków

Od 31 grudnia 2020 roku budownictwo energooszczędne w Polsce stanie się standardem. Wszystko za sprawą zmian w przepisach o energooszczędności budynków, które wówczas zaczną obowiązywać. Czy rynek jest na nie gotowy i z czym faktycznie przyjdzie mu się zmierzyć, pisze Alicja Karaś.

Czytaj artykuł
Autor:
Alicja Karaś
Architekt, założyciel pracowni architektonicznej MIDI Architekci. Entuzjastka zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań. Ma doświadczenie w projektowaniu budynków pasywnych, o czym świadczy certyfikat Niemieckiego Instytut Budownictwa Pasywnego – Pasivhaus Institut Darmstadt – twórców idei budownictwa pasywnego.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 3/2018

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Inwestycje w kamienice zyskują na popularności. Nie odstraszają nawet wyzwania konserwatorskie

Cytat “Rynek kamienic w Polsce, choć niszowy, dynamicznie się rozwija, a ponad 70 proc. takich budynków wciąż wymaga rewitalizacji. Ten proces bywa skomplikowany, m.in. ze względu na trudności techniczne i uzgodnienia z konserwatorami zabytków, które mogą się ciągnąć latami. Mimo to kamienice zyskują na popularności dzięki swojemu klimatowi, historycznej wartości i możliwościom inwestycyjnym, szczególnie w centralnych lokalizacjach, a ceny takich nieruchomości z roku na rok sukcesywnie rosną.”

Przeczytaj więcej »