Zawód dla wytrwałych

p16

Popularność związana z  profesją pośrednika w obrocie nieruchomościami nieustannie wzrasta. Jest to zawód, który polega przede wszystkim  na budowaniu pozytywnych relacji z drugim człowiekiem. Osoby wcielające się w rolę agenta muszą liczyć się ze stresem, dużą odpowiedzialnością, pracowitością i zaangażowaniem. Jak w rzeczywistości wygląda ich praca i czy jest to branża tylko i wyłącznie dla wytrwałych? 

 Pośrednictwo  w obrocie nieruchomościami na tle innych zawodów wciąż wzbudza duże zainteresowanie. Być może wynika to z tego, że  jest to  profesja skierowana do wszystkich ludzi, bez względu na wiek i wykształcenie. Wśród osób wykonujących ten zawód może znaleźć się każdy. Od kandydatów teoretycznie wymaga się jedynie niekaralności i posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych. Jednak aby odnaleźć się w roli agenta nieruchomości trzeba wykazać się dużą wszechstronnością i wielowymiarowością. Jest to zawód interdyscyplinarny, który łączy w sobie elementy ekonomii, prawa, marketingu, psychologii, a nawet reklamy. Dobry pośrednik jest nie tylko doradcą, ale także źródłem informacji dla swojego klienta. Powinien posiadać wiedzę w zakresie szeroko pojętej ekonomi jak gospodarki. Wysokie kwalifikacje, wiedza i doświadczenie wpływają na stabilną pozycją na rynku. Zdobycie renomy w pośrednictwie nieruchomościami, wiąże się z ciężką pracą i zaangażowaniem. Często na drodze do sukcesu staje wiele problemów, które utrudniają dojście do wymarzonego celu. W pracy agenta głównym celem jest satysfakcja klienta. Jednak, żeby to osiągnąć trzeba przejść zawiłą drogę. Dojść do mety udaje się tylko nielicznym. Fundamentalną sprawą jest tutaj wytrwałość, cierpliwość, odporność na stres i umiejętność słuchania innych.

 Zdawać by się mogło, że zawód pośrednika jest zawodem wolnym, elastycznym, polegającym głównie na nawiązywaniu długotrwałych relacji z klientem. Osoby pracujący w tej branży prowadzą dynamiczny tryb życia. Nieustannie poznają nowych ludzi, którzy stawiają przed nimi trudne wyzwania. Ciężar wielowymiarowości i ciągłej aktywności tego zawodu jest naprawdę ogromny i w rzeczywistości tylko nieliczni są w  stanie go unieść. Zdaniem Barbary Chalińskiej w tej branży często pojawiają się osoby, którym wydaje się, że wizytówka z wydrukowanym podpisem “pośrednik, agent, czy doradca” i aparat w telefonie wystarczą, aby obsługiwać transakcje. – Tak szybko, jak te osoby wchodzą na rynek tak szybko okazuje się, że biegają po mieście od rana do wieczora, non stop “wiszą na telefonie”, a na koncie nic nie przybywa – zaznacza. Większość ludzi zaczynających przygodę z pośrednictwem uważa, że głównym zadaniem agenta jest  pokazywanie swoim klientom atrakcyjnych ofert i mieszkań. W rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. – Gdyby połączyć prawnika z marketerem, home stagerem, fotografem, psychologiem i handlowcem – mielibyśmy obraz wiedzy i umiejętności jakimi musi się cechować pośrednik.  –  mówi agent nieruchomości Barbara Chalińska. Pośrednikiem może zostać każdy zarówno prawnik, ekonomista, bankowiec, psycholog jak i student. Jednak każdy  kto podejmie się tej profesji, musi liczyć się  z tym, że tylko odpowiednie nastawienie, kwalifikacje, wytrwałość i systematyczność gwarantują utrzymanie się na rynku.- Pośrednikiem nie jest się z przypadku, dorywczo, na chwilę i tylko po to, aby zarobić. Osoby, które wpadają na rynek przypadkowo porównałabym do statku z papieru na morzu – nic dziwnego, że nie utrzymają się w tej branży – podkreśla Barbara Chalińska.

Poniżej link do źródła.

http://www.ihouse.pl/news/detal/zawod-dla-wytrwalych/907/4

Oprac.: iHouse/ www.ihouse.pl

 logoihouse

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Strategie marketingowe oparte na rekomendacjach. Jak zbudować system poleceń dla biura nieruchomości?

Wielu przedsiębiorców traktuje marketing referencyjny jako coś drugorzędnego, nie zdając sobie sprawy, jak potężnym narzędziem może być. W rzeczywistości strategia oparta na poleceniach może być jednym z najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych sposobów na przyciągnięcie i utrzymanie lojalnych klientów. Kluczowe elementy, jakie powinny znaleźć się w strategii marketingowej opartej, wylicza Łukasz Morgiewicz.

Przeczytaj więcej »

Ubóstwo energetyczne – jak wypada Polska?

Cytat “Ubóstwo energetyczne to problem, który po kryzysie energetycznym z lat 2022 – 2023 nabrał szczególnego znaczenia. Eurostat regularnie publikuje informacje na ten temat. Niedawno pojawiły się nowe dane dotyczące m.in. Polski. Przyglądają się im eksperci portalu RynekPierwotny.pl. Analitycy zwracają też uwagę na pewien aspekt, który często umyka rodzimej opinii publicznej.”

Przeczytaj więcej »

Ceny mieszkań na rynku wtórnym w IV 2025

Cytat “W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego. Jednak w Łodzi poszła ona w górę o 2% a w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – o 1% – wynika z danych portalu GetHome.pl.”

Przeczytaj więcej »