Wzywamy do udziału w Manifestacji. Apel 9 Federacji Rynku Nieruchomości w sprawie obrony kwalifikacji i zawodów rynku nieruchomości

Apel 9 Federacji Rynku Nieruchomości w sprawie obrony kwalifikacji i zawodów rynku nieruchomości

My przedstawiciele 9 Federacji Rynku Nieruchomości sygnatariusze Porozumienia na rzecz rynku nieruchomości wzywamy osoby wszystkich zawodów związanych z rynkiem nieruchomości, konsumentów rynku nieruchomości do uczestnictwa w dniu 12 kwietnia 2012 roku w manifestacji obrony kwalifikacji i zawodów rynku nieruchomości.

Rząd nie podjął z naszym środowiskiem, uczciwych realnych konsultacji swoich szkodliwych projektów, które zniszczą polską gospodarkę nieruchomościami, Rząd nie odpowiada na nasze merytoryczne argumenty i propozycje rozwiązań. Nasza manifestacja to konsekwencja ignorowania głosu środowiska.
Rząd reprezentowany przez Ministra Sprawiedliwości Pana Jarosława Gowina zaproponował likwidację ochrony bezpieczeństwa konsumentów na rynku nieruchomości. Rząd chce oddać obsługę na tym rynku osobom bez żadnego przygotowania zawodowego i bez żadnej odpowiedzialności zawodowej.

Rząd niszczy wypracowany przez okres ostatnich 15 lat wysiłkiem 50 tysięcy specjalistów rynku nieruchomości dorobek merytoryczny i naukowy.

Rząd toruje drogę na rynku nieruchomości do powstania i utrwalenia monopoli nieruchomościowych powiązanych z systemem bankowym.

Rząd likwiduje poprzez deregulację polską przedsiębiorczość oddając rynek nieruchomości w ręce obcych podmiotów – bowiem tylko małe rodzinne firmy prowadzące działalność na rynku nieruchomości to polscy przedsiębiorcy. Wielkie koncerny z reguły mają związek z obcym kapitałem.

Koleżanki Koledzy – specjaliści rynku nieruchomości, studenci kierunków nieruchomościowych, przedsiębiorcy brońmy przejrzystości w działalności na rynku nieruchomości, brońmy kompetencji i jakości obsługi naszych klientów.
W dniu 12 kwietnia 2012 roku w Warszawie zamanifestujemy naszą determinację i nasz protest.

Warszawa dnia 27 marca 2012 roku

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »