Wypowiedzenie umowy najmu z powodu zaległości czynszowych

Kiedy najemca przestaje płacić za mieszkanie, które wynajmuje na mocy umowy najmu, wynajmujący ma prawo, by tę umowę wypowiedzieć. Jak może to zrobić skutecznie i zgodnie z prawem? Jakie przepisy obowiązują w takiej sytuacji, wyjaśnia Oliwia Walentynowicz.

Czytaj artykuł

Autor:

Oliwia Walentynowicz

Prawnik, pośrednik nieruchomości, właścicielka biura View Estate. Wiedzę z zakresu prawa pogłębiała podczas studiów w Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Od ponad 4 lat zajmuje się prawem nieruchomości, najpierw jako członek działu umów handlowych i nieruchomości w międzynarodowej kancelarii prawnej, następnie jako prawnik w wewnętrznym dziale prawnym jednej z wiodących w Europie spółek z branży restauracyjnej.

Artykuł ukazał się w bezpłatnym magazynie dla profesjonalistów rynku nieruchomości „ESTATE” numer 1/2023.

Pobierz magazyn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Każde mieszkanie powinno mieć “dowód osobisty”, ale bywa różnie. Jakie są konsekwencje dwóch lokali na jednej księdze wieczystej?

Cytat “Co do zasady każda odrębna nieruchomość – mieszkanie, działka, dom itp. – powinna mieć własną księgę wieczystą. W praktyce jednak spotyka się lokale, które są tej księgi pozbawione lub też widnieją wraz z innymi nieruchomościami w jednej księdze wieczystej. Eksperci portalu GetHome.pl postanowili sprawdzić, jak to jest możliwe i jakie rodzi to konsekwencje.”

Przeczytaj więcej »