Wygodna w użytkowaniu, pasująca do zlewu i kuchni. Wybieramy baterię kuchenną

Wygodna w użytkowaniu, dopasowana do zlewozmywaka i współgrająca z wystrojem kuchni. Takiej baterii kuchennej warto poszukać.

Rozpiętość cenowa baterii kuchennych jest bardzo duża. Markowe, klasyczne, chromowane modele bez dodatkowych udogodnień kupimy za około 130 zł. Armatura ze średniej półki cenowej to wydatek 260-500 zł. Im więcej funkcji, lepsze materiały, ciekawsze wzornictwo, tym drożej. Najbardziej zaawansowana technologiczna armatura to koszt przekraczający nawet kilka tysięcy złotych.

Najpopularniejsze modele

W naszych kuchniach dominują baterie stojące (sztorcowe), zamontowane na brzegu zlewozmywaka lub w blacie kuchennym, z jednym uchwytem, którym regulujemy zarówno siłę, jak i temperaturę wypływającej wody.

Szukając nowego modelu zwróćmy uwagę na praktyczne rozwiązania. Jednym z nich jest z pewnością wyciągana wylewka (część baterii, przez którą wypływa woda) i wielu użytkowników docenia to udogodnienie. Wiele baterii ma też na wylewce wbudowany przełącznik do zmiany strumienia wody ze zwykłego na prysznicowy, co sprawdza się podczas płukania delikatnych warzyw i owoców.

Funkcje ułatwiające użytkowanie

Bateria z wysoką obracającą się wylewką polecana jest do dwukomorowych zlewozmywaków, dzięki czemu można swobodnie korzystać z wody w każdej komorze.

Wysoka obrotowa wylewka opleciona sprężynąWysoka obrotowa wylewka opleciona sprężyną flickr.com

Niektórzy producenci oferują efektownie wyglądające wysokie baterie z wylewką na sprężynie, co umożliwia jej wygodne wyginanie i wyciąganie.

Bateria z wysoką obracającą się wylewką polecana jest do dwukomorowych zlewozmywaków, dzięki czemu można swobodnie korzystać z wody w każdej komorze.

Niektórzy producenci oferują efektownie wyglądające wysokie baterie z wylewką na sprężynie – umożliwia to jej wygodne wyginanie i wyciąganie.

Gdy zdecydujemy się na wysoki kran, zrezygnujmy z montażu nad zewem szafki, podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl  – trudno by było do niej sięgać.

Nietypowe rozwiązania baterii kuchennych

Dla zwolenników montażu zlewu pod oknem przyda się bateria o specjalnej konstrukcji, aby możliwe było otwieranie okna. Taki model ma składaną obrotową wylewkę, którą można przechylić na jedną lub dwie strony.

Inna opcja to kran, który chowa się w blacie, przez co jego wysokość zmniejsza się trzykrotnie.

Na rynku znajdziemy również specjalne kuchenne zestawy instalacyjne, zawierające oprócz samej baterii także filtr, chłodnicę i saturator. Dzięki temu z wylewki może popłynąć przefiltrowana, a do tego schłodzona woda w wersji niegazowanej, lekko gazowanej lub gazowanej. Ale bateria może również dostarczyć wrzątek. Aby tak się stało, należy zamontować pod zlewem odpowiedni bojler o niedużej pojemności.

Raczej rzadko stosowaną opcją w domowej kuchni – ze względu na cenę – jest montaż baterii elektronicznej (z fotokomórką), którą można uruchomić i wyłączyć bez dotykania, zauważają eksperci serwisu domiporta.pl. Niewiele jest też armatury podtynkowej. W takiej baterii korpus z pozostałymi elementami konstrukcyjnymi schowany jest w ścianie. Na zewnątrz widać jedynie wylewkę i dźwignię lub pokrętło do ustawienia temperatury i wielkości strumienia.

Zazwyczaj korpusy baterii pokryte są powłoką chromowaną. Ale mogą też być wykończone kompozytem, zwłaszcza gdy są sprzedawane ze zlewem z takiego materiału. Bez kłopotu kupimy też krany w różnych kolorach – na przykład czerwonym, zielonym czy żółtym.

Gwarancja

Gwarancja jest odzwierciedleniem jakości armatury. Właściwe działanie głowicy ceramicznej (czyli jednego z najważniejszych elementów baterii) producenci gwarantują zwykle przez 5 lub 7 lat. Szczelność korpusu objęta jest dłuższą gwarancją, nawet 10-letnią.

Autor:

Źródło patrz LINK

Artykuł pochodzi z portalu

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »