Większa ochrona kupujących mieszkania. Sprawdź, na czym polega Deweloperski Fundusz Gwarancyjny

Cytat “8 czerwca 2021 roku, po 9 latach od wejścia w życie pierwszej tzw. ustawy deweloperskiej, prezydent podpisał jej nowelizację. Nowa “ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym” ma zwiększyć ochronę nabywców nieruchomości mieszkaniowych. Chodzi nie tylko o powołanie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, ale także o szereg innych rozwiązań, m.in. uregulowanie prawne funkcjonowania tzw. umów rezerwacyjnych.”  Zapraszamy do zapoznania się z artykułem Marcin na stronie www. bankier.pl – link do artykułu

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Słownik Finansowy Otodom: K jak Kredyt Refinansowany

Cytat “Przed kredytobiorcą rozciąga się szeroki wybór produktów bankowych. Najbardziej znany jest oczywiście kredyt hipoteczny, lecz warto poznać inne możliwości, jakie oferują banki. Przykładem może być kredyt refinansowy, który często jest mylony z kredytem konsolidacyjnym. Kredyt refinansowy polega na przeniesieniu zobowiązania kredytowego (najczęściej kredytu hipotecznego) z jednego banku do drugiego. Dlaczego dokonuje się takiego przeniesienia? Jak wziąć kredyt refinansowany i z czego wynika utożsamianie go z kredytem konsolidacyjnym? Kiedy warto przenieść kredyt hipoteczny do innego banku? Na czym polega refinansowanie kredytu hipotecznego? Poznaj odpowiedzi na te pytania. ”

Przeczytaj więcej »

Budownictwo mieszkaniowe I-VIII 2021: o 4,1% więcej oddanych mieszkań

Cytat “Główny Urząd Statystyczny opublikował najnowsze dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego. Wynika z nich, że od stycznia do sierpnia 2021 roku oddano o 4,1% więcej mieszkań niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Więcej o 37,8% było mieszkań, których budowę rozpoczęto. Wzrosła o 34,9% r/r liczba mieszkań, na których budowę wydano pozwolenia lub dokonano zgłoszenia z projektem budowlanym.”

Przeczytaj więcej »