Walne Zgromadzenie Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. 14 maja 2011 roku.

14 maja 2011 roku w Opalenicy odbyło się doroczne sprawozdawcze Walne Zgromadzenie PTEiDRN. Podczas Walnego Zgromadzenia statutowe władze Stowarzyszenia złożyły swoje sprawozdania. W imieniu Zarządu sprawozdanie przedstawił Zbigniew Kubiński w zakresie całości prowadzonych przez Zarząd spraw, w zakresie bilansu sprawozdanie złożył Andrzej Jakiel, w zakresie organizowanych przez PTEiDRN szkoleń, seminariów i konferencji sprawozdanie przedstawił Jarosław Krajewski. Stowarzyszeni zakończyło bilansowy rok 2010 znaczącym zyskiem. Za rok 2010 sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego złożył Przewodniczący Sądu Dariusz Sikorski. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bogusław Jęcek przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i wnioskował o udzielenie absolutorium Zarządowi. Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium władzom Stowarzyszenia oraz przyjęło sprawozdania. Dokonano wyboru na vacat w składzie Sądu Koleżeńskiego. W wyniku tajnych wyborów uzupełniających Walne Zgromadzenie wybrało do Sądu Koleżeńskiego Panią Bernardę Lis z Żar. Zarząd przedstawił plan pracy PTEiDRN na najbliższy rok; Towarzystwo będzie kontynuowało edukację w zakresie doradztwa rynku nieruchomości, przedstawiono nowe formy działalności. Postanowiono nadal rozszerzać działalność portalu www.domygrunty.pl. Zarząd przedstawił koncepcję wspierania, i dalszego premiowania członków stowarzyszenia.

W dniu 15 maja 2011 roku odbyło się posiedzenie Zarządu PTEiDRN.
Przyjęto w poczet członków kandydatów kolejne 6 osób – specjalistów rynku nieruchomości. Ustalono z uwagi na coraz większe zainteresowanie tytułem Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zwiększenie poziomu edukacji, rozważono wprowadzenie egzaminów końcowych na tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości dla osób, które rozpoczną edukację w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN od początku 2012 roku. Obecnie ten ceniony tytuł to uzyskało około 200 profesjonalistów rynku nieruchomości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Działka w spadku lub darowiźnie czy sprzedaż działki i przekazanie pieniędzy? Jakie obowiązują podatki i co jest korzystniejsze?

Cytat “Wielu właścicieli gruntów traktuje nieruchomości jako inwestycję, która z czasem zyskuje na wartości. Działka kojarzy się z bezpieczeństwem, stabilnością i możliwością zysku przy sprzedaży. Rzadziej myśli się jednak o tym, że posiadanie ziemi to także szereg obowiązków prawnych i finansowych, które mogą zaskoczyć, zwłaszcza gdy w grę wchodzą spadki, darowizny czy podziały nieruchomości. Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do kosztów, które niekiedy sięgają nawet 64% wartości sprzedawanego gruntu, a także do obowiązku zapłaty 19% podatku dochodowego czy 2% podatku od czynności cywilnoprawnych.”

Przeczytaj więcej »