Walne Zgromadzenie Powszechnego Towarzystwa Ekspertów i Doradców Rynku Nieruchomości. 14 maja 2011 roku.

14 maja 2011 roku w Opalenicy odbyło się doroczne sprawozdawcze Walne Zgromadzenie PTEiDRN. Podczas Walnego Zgromadzenia statutowe władze Stowarzyszenia złożyły swoje sprawozdania. W imieniu Zarządu sprawozdanie przedstawił Zbigniew Kubiński w zakresie całości prowadzonych przez Zarząd spraw, w zakresie bilansu sprawozdanie złożył Andrzej Jakiel, w zakresie organizowanych przez PTEiDRN szkoleń, seminariów i konferencji sprawozdanie przedstawił Jarosław Krajewski. Stowarzyszeni zakończyło bilansowy rok 2010 znaczącym zyskiem. Za rok 2010 sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego złożył Przewodniczący Sądu Dariusz Sikorski. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Bogusław Jęcek przedstawił sprawozdanie Komisji Rewizyjnej i wnioskował o udzielenie absolutorium Zarządowi. Walne Zgromadzenie udzieliło absolutorium władzom Stowarzyszenia oraz przyjęło sprawozdania. Dokonano wyboru na vacat w składzie Sądu Koleżeńskiego. W wyniku tajnych wyborów uzupełniających Walne Zgromadzenie wybrało do Sądu Koleżeńskiego Panią Bernardę Lis z Żar. Zarząd przedstawił plan pracy PTEiDRN na najbliższy rok; Towarzystwo będzie kontynuowało edukację w zakresie doradztwa rynku nieruchomości, przedstawiono nowe formy działalności. Postanowiono nadal rozszerzać działalność portalu www.domygrunty.pl. Zarząd przedstawił koncepcję wspierania, i dalszego premiowania członków stowarzyszenia.

W dniu 15 maja 2011 roku odbyło się posiedzenie Zarządu PTEiDRN.
Przyjęto w poczet członków kandydatów kolejne 6 osób – specjalistów rynku nieruchomości. Ustalono z uwagi na coraz większe zainteresowanie tytułem Doradcy Rynku Nieruchomości PTEiDRN zwiększenie poziomu edukacji, rozważono wprowadzenie egzaminów końcowych na tytuł Doradcy Rynku Nieruchomości dla osób, które rozpoczną edukację w ramach Powszechnej Akademii Nieruchomości PTEiDRN od początku 2012 roku. Obecnie ten ceniony tytuł to uzyskało około 200 profesjonalistów rynku nieruchomości.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Bądź na bieżąco

Więcej artykułów

Umowa o dożywocie. Co senior zyskuje, a co traci?

Cytat “Z danych GUS wynika, że ok. 80 proc. polskich seniorów posiada na własność mieszkanie lub dom. Taka nieruchomość może być przedmiotem umowy o dożywocie, o ile senior zdecyduje się na hipotekę odwróconą. Na mocy umowy emeryt będzie mógł przenieść prawo własności do nieruchomości (np. na fundusz hipoteczny) i otrzymywać w zamian świadczenia pieniężne wypłacane dożywotnio. Warto jednak pochylić się nad umową dożywocia i przeanalizować zapisy dotyczące nieruchomości. Co senior zyska a z czego zrezygnuje w momencie podpisania umowy? Na jakich zasadach będzie mógł mieszkać w nieruchomości? Czy będzie mógł podnająć komuś pokój? Kto będzie musiał robić przeglądy techniczne, okresowe remonty, na kim będą spoczywały opłaty za czynsz i podatek od nieruchomości? Podpowiadamy.”

Przeczytaj więcej »

Nowe mieszkania: czy mniejsze rynki to niższe ceny?

Cytat “Obserwacja aktywności podejmowanej przez działających na rodzimym rynku deweloperów mieszkaniowych wyraźnie potwierdza, że w obrębie ich zainteresowania są nie tylko główne miasta naszego kraju, ale również inwestycje zlokalizowane poza największymi ośrodkami miejskimi. Mowa tu m.in. o Szczecinie, Bydgoszczy, Rzeszowie czy Lublinie. Co charakteryzuje te rynki i czy są to niskie ceny mieszkań?”

Przeczytaj więcej »